100.000 USD Yatırım Aldı!

Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys’in yatırım kolu ConsenSys Ventures, hızlandırma programı Tachyon için 10 Blockchain girişimi seçti.

ConsenSys’e göre bu 10 girişimin tümü, ünlü girişimciler, Ethereum geliştiricileri ve risk sermayedarlarıyla toplantı ve ders olanağının yanı sıra ConsenSys ağına erişim elde edebilecekler. Kuluçka çalışmaları, Berlin ve San Francisco’da gerçekleştirilecek.

Ayrıca girişimlerin her biri programın bir parçası olarak 100 bin dolar alacak.

ConsenSys Ventures’in yönetici ortağı Kavita Gupta, konuyla ilgili açıklamasında “ConsenSys ve Ethereum ekosistemlerinin desteğiyle, girişimcilerimize hem kısa hem de uzun vadede başarılı olmaları için gereken tüm imkanları sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Seçilenler arasında Türkiye’den bir girişim de var
ConsenSys’in hızlandırma programı için seçilen 10 Blockchain girişimi arasına Türkiye’den Blok-Z de girmeyi başardı.

Kendisini “Yeni nesil aracısız enerji ticareti” olarak tanımlayan Blok-Z, 2018 yılının başlarında kuruldu. Kurucu ortaklarının enerji ve yazılım sektörü başta olmak üzere 40 yılı aşkın yazılım, ürün yönetimi ve iş geliştirme deneyimlerine sahip olduğu Blok-Z, Blockchain teknolojisinin şimdi ve gelecekte ne kadar önemli olduğunun bilinci ile enerji piyasaları için Blockchain tabanlı çözümler geliştiriyor.

Girişim, geliştirmekte olduğu ilk ürünü “Ener-Z” ile enerji piyasalarındaki tüm üreticileri, tedarikçileri ve tüketicileri Blockchain tabanlı bir platformda bir araya getirmeyi amaçlıyor. Şirket bu ürünüyle aynı şebede yer alan üreticilerle tüketicileri çok daha düşük miktarlarda kayıp kaçak ve iletim bedeli ödeyerek serbest bir piyasada birbirleri ile hiçbir aracı olmaksızın enerji ticareti yapabilmelerini sağlamayı planlıyor.

Kitle fonlaması kampanyası ile ülkemizde de bilinirliği artan proje yeni başarılara yelken açmış durumda. Proje detaylarını görmek ve kampanyalarına destek vermek için   https://fonbulucu.com/proje/Blok-Z/351   linkine gidebilirsiniz. Siz de üye olmak ve projenize yatırımcılar bulmak isterseniz aşağıdaki resmi tıklayıp hemen üyemiz olun.


    Girişimci Gazetesi


Projeleri İncele

Tasarım HARİKALARI.

Bir geri dönüş serüveni.

Hedeflenen Fon Miktarı

25.000

Bu Büyük Acıya Ortak Ol! Support Them Now!

Bu sayfa Christchurch Katliamı'ndan etkilenenlere destek vermek için tasarlanmıştır. This page is designed to channel support to those affected by the Christchurch Massacre.

Hedeflenen Fon Miktarı

100

Bir roman yazdım destek olur musunuz?

Bir Deli'nin bıkmadan usanmadan yazdığı cevapsız kalan mektuplar...

Hedeflenen Fon Miktarı

3.500