Loading

148 Kez Reddedilen Girişimci, Milyonluk Yatırım Aldı

Kathryn Minshew 148 denemesine rağmen vazgeçmedi. Ona göre, girişimcinin bir fikir işe yaramadığında başka birini denemeye hazır olması gerekir.

Minshew, iş arama ve kariyer danışmanlığı sitesi The Muse'nin kurucu ortağı ve CEO'sudur. Yatırım arayışları sırasında birbiri ardına hayır yanıtını aldıktan sonra 2 noktada stratejik değişiklik yaparak 21 milyon sterlinlik yatırım almayı başardı. 

1) Toplantılara Ayırdığı Süreyi 3 Hafta Olarak Belirledi

toplanti

Minshew önceleri, yatırımcılardan alabileceği her türlü randevuyu almaya çalıştığını söylüyor. Sonrasında ise, onlardan belirli bir zaman dilimi içinde buluşmalarını istemeye başlamış ve uygun olmadıklarını söylediklerinde ise, şöyle cevaplıyormuş: "İlk buluşmalarımızın tümünü X tarihine kadar yapmam gerekiyor. Bana uygun olup olmama durumunu bildirin. Eğer yine de uygun olmazsanız bir diğer yatırımcı görüşme turunda sizinle randevulaşacağım." Minshew, kaçınılmaz olarak birçok yatırımcının toplantıya uyması için programlarını değiştirdiklerini söyledi. 

2) Son Kullanıcılarından Samimi Geri Bildirimler İstedi

sonkullanici

Bu ikinci strateji, fikrinin uygulanabilir olduğuna emin kalmasını sağlamak içindi. Minshew, "Birine bir şirketin kurucusu olduğunuzu söyleyip eleştirilerini ve düşüncelerini istemeniz durumunda, size olumlu girdi sağlama olasılıkları daha yüksektir, çünkü duygularınızı incitmek istemezler." Dedi.

Hedef kitlesinden aldığı geri bildirime dayanarak, Minshew "insanların ihtiyaçlarını" anladığını söyledi. Hali hazırda olan programlar İyileştirilebilir olsa da, The Muse'ye ihtiyaç vardı. Bu da onun ve doğal olarak da yatırımcıların motivasyonu için en önemli adım olmuştu.

Girişimci Gazetesi
Yönetici / 308 Yazı / 391,9K Okunma

Girişimci Gazetesi Editör Ekibi


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST