Erteleme Sorunu ile Başın Dertte mi?
Çoğu kişinin bilinçli olarak işlerini ertelediğine inanmıyoruz. Kimse yatağından kalkıp bugün   birkaç işi erteleyeceğim demez. Erteleme kişi için sinsi bir sorundur. Bazı şeyleri bir süre öteleriz, sonra biraz daha ileri ve sonra biraz daha… İşler uzun süre sürüncemede kalıp ciddi bir probleme dönüşünceye kadar farkına varmayız.

Senin de hayatında bu tarz ertelemeler oluyor mu? Bazıları kendileri için bu sorunun varlığını açıkça kabul eder. Eğer bu birçok kişi için sorunsa birçok kurum için de öyledir. Ertelemek bir çeşit zaman kaybıdır. Verimliliği düşürür, takımın hedeflerine doğru ilerlemesini engeller, strese neden olur, işler tamamlanmayınca motivasyon düşer.

Neden Erteleme Yaparız?

ertelemek

Üşendiğimiz zaman mı? Eminim herkesin bu konu hakkında keşfedeceği çok fazla konu başlığı vardır. Ama biz çözümleri konuşmaktan yanayız. Kendine asla "Ne zaman?" diye başlayan sorular sorma. Bu soruyla beraber aslında oturup beklemekten başka çaremiz olmadığını ve harekete geçmek için başka bir zaman zarfını beklememiz gerektiğini ifade ederiz. "Ne zaman?" ile başlayan sorular bizi sürüncemede bırakır.

"Problemi ne zaman çözecekler?"
"Müşteri beni ne zaman arayacak?"
"Karar vermek için ihtiyacımız olan bilgi ne zaman gelecek?"

Kendine Doğru Soruları Sor

dogru_sorular

"Ne çözüm üretebilirim?"
"Nasıl daha yaratıcı bir şekilde müşteriye ulaşırım?"
"Karar vermek ve gerekli bilgiye ulaşmak için ben ne yapabilirim ?"

Sonuç olarak küçük şeyleri büyümeden önce halletmekte yarar var.

    Girişimci Gazetesi


Projeleri İncele

DirektBazaarr

Organik üreticiler ve tüketicileri aracısız olarak bir araya getiren,bu sayede daha uygun ve daha güvenli bir organik ürün ticaret sistemi sağlayan,hem tüketicisine hem üreticisine eğitim veren bir E-Pazaryeri

Hedeflenen Fon Miktarı

10.000

YePay

Ye, öde, sosyalleş.

Hedeflenen Fon Miktarı

50.000

Prookur.com

Prookur bir web blog sayfasıdır ve alanında uzman yazar kadrosu ile Teknolojiden sağlığa birçok konuda yazı paylaşımında bulunan ne yaptığını bilen bir ekibe sahiptir.

Hedeflenen Fon Miktarı

3.500