Girişimcinin Tanımı Nedir?

Binlerce insan, bir girişimciden neyin kastedildiğine dair kesin bir cevap arayışındadır. O zaman aslında bir girişimci olmak ne demektir? Bu   her gün yeni iş girişimleri kurmanız gerektiği anlamına gelmez.   Bir girişimci, risk almak ve iş veya tüketici sorunlarını çözmek için öngörü, yönetici ve hırsı olan kişidir.   Başarılı bir girişimci olmanın gerektirdiği temel özelliklerden bazıları şunlardır:

  1. Tutkulu
  2. Yenilikçi
  3. Süreklilik esaslı
  4. Becerikli
  5. Risk alan
  6. Disiplin

Girişimcinin becerileri ve özellikleri:

İş kavramınız için tutku

Bazı insanlar için, saf tutku ve yönetim, başarılı bir girişimcinin en belirleyici özelliğidir.   Tüm enerjilerini, kavramlarını karlı bir gerçekliğe dönüştürmeye odaklayabilen vizyonu olan biri.

Bir girişimcinin, başkalarının yapamadığı iş fırsatlarını tespit etmesine yardımcı olan bu tutku fırsat ve rekabetin ortaya çıkmasına neden olsa bile, yaptıkları işe olan tutkuları nedeniyle rekabetin asla onları korkutmayacağı anlamına gelir;   sadece daha iyisini yapmak için onları sürmeye hizmet eder.


Yenilik, yenilik, yenilik

Bir girişimci her zaman yeni yenilikler ve kendilerini yeniden yaratmanın yollarını arar.   Bu yenilikler ister dış kaynaklardan ister içeriden olsun, işlerini yürütmek, sundukları ürün ve hizmetleri iyileştirmek için ve daha iyi yollar bulmak için ilham kaynağı olurlar.

Yenilikçi nitelikleri dışında, başarılı girişimciler, işlerinin büyümesi için gerektiğinde değişimi kabul etme ve benimseme esnekliğine sahiptir.   Yeni metotların mevcut olanlardan daha iyi performans gösterebileceğini kabul etme konusunda güçlüdürler.

İş hayallerini gerçeğe dönüştürmek için süreklilik

Ne yazık ki, bir iş fikrini   düşünmek   ve bir iş fikri   peşinde koşmak   ve işini yapmak arasında belirgin   farklar vardır.   Fikir ve istekleri takip etme merakı, doğası ve azmine sahip olanlar, girişimcilik ruhu olarak kabul edilir.

Becerikli

Kendi işlerinin başarısını yapmak isteyen girişimciler için önemli bir bileşen, sahip oldukları kaynakları en üst düzeye çıkarmaktır.   Tek kişilik bir grup olarak, girişimcilerin zamanlarını yüksek verimlilikle yönetebilmeleri ve ihtiyaç duyduklarında yardım aramaları için öngörüde bulunmaları gerekir. Asgari geçerliliği olan bir ürün ya da hizmet sunarak, ölçeklendirmeden önce neyin işe yarayacağını öğrenme yeteneği, başarılı bir girişimcinin önemli bir özelliğidir.

Rahat risk alan

Bir girişimci, başarıya ulaşmak için zaman ve çaba harcayarak potansiyel bir fırsat belirledikten sonra risk almaya istekli olmalıdır.   Çok sık olarak, bu riskler iyi hesaplanır ve risk alma potansiyel faydaları tartılır.   Birçok durumda, risk almamak bile, yeni bir işe adım atmadan işi yok edebilir.


    Girişimci Gazetesi


Projeleri İncele

Hemen pasta

Ürün veya hizmet nedir ve katkısı nelerdir: Hemenpasta.com İnsanların online pasta siparişi verebildiği ve pastanelerin bu siparişleri teslim ettiği bir internet girişimidir

Hedeflenen Fon Miktarı

30.000

Dijital Zekat Yönetimi

Digital Zakat, insanların arasındaki bağı güçlendiren zekât ibadetini kolaylaştırmak için burada.

Hedeflenen Fon Miktarı

25.000

Hominn

Hominn müzik severleri amatör müzisyenlerle bir araya getiren bir platform. Her defasında farklı bir evde toplanıyoruz ve amatör müzik grupları burada 30-40 kişilik gruplar için müzik yapıyorlar

Hedeflenen Fon Miktarı

15.000