Kariyerinde Başarının Tadını Çıkarmak İçin İpuçları

Başarılı bir kariyer elde etmek ve bunun tadını çıkarmaya başlamak için aşağıdaki adımları takip etmeni öneririz.

1) İşini Akıllıca Seç

issecimi

Kariyer başarısı için ilk ve en önemli adımlardan biri mesleğinizi seçmektir. Mesleki başarıyı nasıl tanımlıyorsun? Nasıl bir işte çalışmak seni mutlu eder? Örneğin, sabit bir ofisin mi olsun yoksa seyahat mi etmek istersin?

Önceliklerini belirleyin ve tabii ki en önemli öncelik sevdiğin bir iş seçmektir. Keyifli bir kariyer sadece tüm hayatını daha da keyifli kılmakla kalmaz, aynı zamanda insanların her zaman zevk aldıkları şeylerde daha iyi olma eğiliminde olduklarından daha başarılı olmanı sağlar.

2) Yaptığın İşin Sonuçlarını Sahiplen

sonuc

Kariyerinde başarılı olmak istiyorsan, hem zaferlerinin hem de başarısızlıklarının sahipliğini üstlenmelisin. Zaferlerini kutla, sonuçlarını analiz et ve onların sonuçlarından ders al. Başarısızlıklarını da sahiplen. Seni aşağı sürüklemelerine izin vermeden ve yaptığın hatalardan yapabileceğin her şeyi öğrenmeden, başarısızlıkların için sorumluluk kabul etmelisin.

Çoğu zaman başarısızlık, başarıdan çok daha etkili bir öğretmendir ve dünyanın en başarılı insanlarının çoğu hatalarını kabul etmedikleri ve onlardan öğrenemedikleri takdirde bugün bulundukları yerde olmayacaklardır.

3) Sıkışma

is

Kariyerinde takılmak ya da sıkıştığını hissetmek neredeyse her zaman bir kişinin kendi yapıtının çıkmazı olan bir akıl durumudur. Kariyerinde her nerede olursan olun, her zaman değişiklik yapma gücün vardır. Çoğu zaman, bu değişiklikler korkutucu veya zor olabilir. Bu onların yararlı olmayacağı anlamına da gelmez. Kariyerinin tüm noktalarında, sürekli öğrenme ve iyileştirme anlayışını benimsemen gerekir.

4) Olumlu Bir Tutum Benimse

pozitif

Olumlu bir tavrın olduğunda, olumlu sonuçlar gelecektir. Diğer taraftan kötümserlik, başarının başlıca düşmanıdır. Kötümserlik, yönetilebilir zorlukları aşılmaz olanlara dönüştürebilir. Olumsuz düşünceler aklına geldiğinde veya kariyerinin bazı yönlerine karşı karamsar bir tavır sergilediğinde durumunu fark et ve yerine olumlu ve iyimser bir bakış açısı takın.

Diğer bir deyişle, her zaman aydınlık tarafa bak ve   olumlu bir tavır   edin. Bu şekilde kariyerinin geleceği de daha parlak olacaktır.

5) Kendin İçin Hedefler Belirle

hedef

Bir kişinin kariyerleri için yapabileceği en yararlı şeylerden biri, kendisi için   hedefler koymaktır. Üzerinde iyi düşünülmüş hedefler başarıya giden bir yol haritası olarak sana hizmet edebilir ve sana kariyerinde nerede olmak istediğine dair ilerlerken yoluna devam etme fırsatı sunar.

Hedef belirlemenin en önemli parçası, belirlediğin hedeflerin sana faydalı olmasını sağlamaktır. Faydalı bir hedef, ulaşılamayacak kadar zorlu, karşılaştığın zaman seni ve kariyerini geliştirecek hedeftir.

6) Geri Bildirimlerden Faydalan

geribildirim

Geri besleme negatif yönde olduğunda, genellikle yutulması zor bir hap olabilir. Bununla birlikte, geri bildirim istemek ve gerçekten dikkate almak, becerilerini ve kariyerinde ilerlemen için iyileştirme yapmanın en hızlı yollarından biridir.

Çalışmalarınla ilgili geri bildirimleri dinlemek, söylenenlerin doğru ve yararlı olduğunu dürüstçe değerlendirmek ve öğrendiklerini uygulamaya koymak, kariyerinde büyümene yardımcı olacaktır.    Girişimci Gazetesi


Projeleri İncele

ReezAPP

Restoranlarda artık sıra veya yemeği beklemeyeceğiz.

Hedeflenen Fon Miktarı

30.000

Engelsiz oyuncak

Çocuklara oyun oynarken aynı zamanda insanları farklılıklarıyla kabul etmeyi öğretir

Hedeflenen Fon Miktarı

5.000

KADINSAN YAPARSIN

KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI Avrupa'ya açılıyor

Hedeflenen Fon Miktarı

100.000