Sadık Çalışanlar Kazanmanın Tek Yolu: Öğrenme

LinkedIn'in 2019 İşgücü Öğrenme Raporuna göre, çalışanların %94'ü, yeni şeyler öğrenmelerine yardım etmeye yatırım yaparlarsa bir şirkette daha uzun süre kalacaklarını söylüyor.

Öğrenme ve gelişmeye olan bu ilgi, genç işçiler arasında özellikle güçlüdür. LinkedIn'in araştırması, kabaca işçilerin dörtte birinin öğrenmenin onları işyerinde mutlu eden bir numaralı şey olduğunu söylerken, kalan dörtte birinin işlerini bırakmalarının bir numaralı nedeni olduğunu söyledi.  

Şirket Eğitimleri

eğitim

Yıllar boyunca Amerikalı işverenler, ihtiyaç duydukları becerilere sahip yeterli işçi olmadığından, genellikle "Beceri Açığı" olarak tanımlanan, bir fenomen olduğundan şikayet ediyorlar. İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği'nden çıkan 2017 raporunu, "Beceri açığı raporları büyük ölçüde abartıldı." diyor. Anketler, çoğu işverenin nitelikli insanlar bulmak ve işe almak için uğraştığını gösteriyor. Ancak çözüm onların elinde. İstedikleri işçileri elde etmek için gereken eğitimi sağlamak.

LinkedIn'in 2019 İşgücü Öğrenme Raporu, işverenlerin nihayet bu tür iş gücü gelişimine yatırım yapmaya başladıklarını açıkladı. "2019 yılında, araştırmamız, yetenek geliştiricilerin, modern öğrenciye ilham vermek için, öğrencinin katılım taktiklerini keşfederken, yetenek boşluklarını bulmak ve kapatmak için daha fazla zaman harcayacağını gösteriyor." Kuruluşların bunu yapmasının bir yolu, pahalı kişisel atölye çalışmaları ve eğitim oturumları yerine, çalışanların çevrimiçi öğrenmelerine yatırım yapmaktır.


    Girişimci Gazetesi


Projeleri İncele

Bumerang

Denizlerde görev yapan cankurtaranların, kurtardıkları kişileri kolayca ve hızlı karaya taşımalarını sağlayan motorlu pilli çekme aracı.

Hedeflenen Fon Miktarı

22.000

ENERJİ KAPSÜLÜ

Küçük ve orta boy güneş enerji santrallerini daha verimli olmasını sağlayan modüler güneş paneli.

Hedeflenen Fon Miktarı

1.500

TishGeek

Moduna göre giyin!

Hedeflenen Fon Miktarı

50.000