Loading

Acemi Çaylak Yönetici

Yeter ki İste #covid19 Bile Engel Olamaz

Hayalime kavuştuğum masam.

Çaylak olduğum bir dönem başı;

Küçük yaşta baş koymuştum yöneticiliğe, küçük yaşta başladım, eğitilmeye işe gitmeye.. İsyan ettiğim günlerle başladı mesleğime aşık olduğum günlerle devam etti.. Farkında olmadan Sanayi kavramının!! içinde büyüdüm. Bir çok insan tarafından basit görüldüm, birçok insan tarafından takdir edilip gurur duyuldum. Bunlar yoluma çıkan tümsekler gibiydi. Sadece en iyisine en iyisine gitmeye çalışıyordum. En iyi iş kadını sıfatı mükemmel hayali bile muazzam olan bir kavramdı benim için. Çok garip ama bunları 21 yaşında hala çaylak biri olarak yazıyorum sizlere. Bazıları için ego bazıları için komiklik bazıları için gösteriş gibi olsa da bazıları aslında umurum da bile değil. Çünkü yaşın ne kadar küçük olursa olsun büyük başarılar sende yazabilirsin. Basit bir ön muhasebe yap, müşterileri karşıla, yemek hazırla, etrafı sil süpür, akşam eve git sabah işe böyle bir hayatın içinde mutlu olamayacağımı anladım. Çevrem tarafından aşırı tepki almaya başladım okudun da babanın dükkanında çalışıyorsun kendini geliştiremeyeceksin 2 yıl sonra kocaya gidersin boşa okudun vs. bir sürü laflar.

Bir yerden başlamam gerekti artık gerçekten başlamam gerekti!!!!!

Başladım. İnternet sitesi kurdum, fotoğraf yükledim  vizyon misyon kaliteli sözler vs. klasik internet sitesi Beklediğim tepkiyi çok da alamadım aslında Yurt içi değil hedef potam  Yurt dışı idi .Instagram hesabı kurdum # ile dünya paylaşım yapıp iş yakalama umudum vardı umduğumu yeniden alamadım :( 

Yapmalıydım bir şekilde bir şey yapmalıydım.! Facebook kurdum bir anda önemsemeden saçma bularak sonra birkaç arkadaş birkaç arkadaş biraz paylaşımda olunca. Güzel mesajlar almaya başladım, Kötü bir İngilizce ile dünyaya açılıyordum galiba.. Heyecandan uyuyamaz oldum, çok garip bir duyguydu.. Dünyanın her dilinden her yerinden mesaj alıp iletişime geçebiliyordum. Ve bu kötü İngilizce ile :))

ilk Siparişim havalara uçacak gibiydim bir şey başarmıştım dükkanda daha önce ihracat yapılmamıştı ve ilk ihracatım şirket bazında gerçekleşiyordu Dünya için küçük ama  20 yaşında biri için Çok büyük bir şeydi..

Gelelim sipariş hazır dendi  ve teslim zamanı gelmişti Bir Gümrük müşavirim bile yok?  Bu konu hakkında danışacağım kimse yok. Siparişi nasıl aldıysam gönderimini o şekilde yapmak zorundaydım.

DHL sağ olsun bir günde kaç kez arayıp kaç dakika konuştuğumu hatırlamıyorum. Youtube kanallarında kaç video izlediğimi bilemiyorum.

Yapmalıydım bir şekilde bir sürü insanla konuşup halletmem gerekiyordu.

Kargomu sonunda gönderdim başardım ve ürün karşı tarafa ulaştı. Birkaç sipariş daha derken baya kavramıştım işi ve artık etrafı temizleyen basit işleri yapan yardımcı olmuştu. Şimdi ise dünyanı her yerinden siparişler alıp harika ürünler gönderiyorum şirkete çok büyük yatırımlar yapıldı bunu birlikte başardık İmalatçı yemekçi çırak dış insanlar ve ben hepimiz şirkete büyük şeyler kattık. Çok güzel bir aile kurduk. Evim işim olmuştu hayatım mesleğim olmuştu. Hayalimdeki gibi ayağımda topuklu ayakkabılar elimde defter kontrolünü sağladığım insanlar benim için dünyadan gelen müşteriler toplantılarda bulunmam harika bir duygu..Yeter ki inanalım Yeter ki Gönülden isteyelim.

Her şeyi gocunmadan yaptım.

Hiçbir şeyden bıkmadım.

Her gün yeniden başladım.

Her gece yeni fikir ürettim.

Uyumadım araştırdım.

Uyumadım yazıştım .

Uyumadım Dükkan değiştirdim.

Yorulmadım tırnaklarımla dükkan temizledim.

Tam her şeyi düzene sokup önüme çok güzel bir yol çizip hızımı almışken Gazımı kestin #covid19 #coronavirus

Bu durumda çoğumuz evden çıkamazken yenilik peşine düşüyoruz. Tekrarlıyorum Yeter ki İsteyelim Her şey gönlümüzce olsun.

Sizleri Seviyorum :)

Ceren DEMİR 

Acemi Çaylak Yönetici   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Etiketler:
Ceren
Standart Üye / 1 Yazı / 1,3K Okunma

YÖNETİM


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST