Loading

Akbank, Akbanklıların Kendi Girişimlerini Kurmasını Destekliyor

afiş

Akbank, çalışanlarının tam zamanlı olarak girişim fikirleri üzerinde çalışabilmesine olanak sağlayan yenilikçi bir programı hayata geçiriyor. “Akbank+” adını taşıyan programa katılıp girişim fikirlerini geliştiren Akbanklıların banka desteğiyle kendi şirketlerini kurması hedefleniyor.

Akbank’ın İnovasyon Merkezi olan Akbank LAB, 2016 yılından beri kurum içi girişimcilik ve inovasyon programlarını genişletmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Finteklerle yapılan iş birlikleri, yürütülen projeler ve açık inovasyon programlarıyla bu kültürü destekleyen Akbank, bu yeni program ile kendi girişimlerini kurmak isteyen çalışanlarını desteklemeyi, birlikte çalışacağı iş ortaklarını kurum içerisinden çıkarmayı ve Türkiye’deki girişimcilik ekosistemini daha da geliştirmeyi amaçlıyor.

Akbanklıların girişim fikirleri üzerinde tam zamanlı olarak çalışabilmesine olanak sağlayan ve bu anlamda Türkiye’de bir ilk olan Akbank+ Programı’na şirkete yeni katılan veya yıllardır Akbank’ta çalışan tüm Akbanklılar başvurabilecek. Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce programla ilgili: “Akbank+ Programı’na ölçeklenebilir iş fikirleriyle başvuru yapan Akbanklılar arasından seçilen arkadaşlarımız tam zamanlı olarak iş fikirlerine odaklanacak. Çeşitli eğitimlere, atölyelere ve yoğun mentorluk seanslarına katıldıktan sonra kuluçka aşamasında fikirlerini daha da geliştirecekler, tasarım ve ürün geliştirme aşamalarına ilerleyecekler. Akbank+ Yatırım Komitesi’nin vereceği karar doğrultusunda girişimlere Akbank olarak yatırım yapacağız ve çalışma arkadaşlarımızın şirketlerini kurmalarını sağlayacağız.  Yatırım alamayan ekipler ise; edindikleri girişimcilik ve inovasyon yetkinliklerini yeni projelerde kullanmak üzere İnovasyon Elçisi rolüyle Akbank’taki işlerine dönecek ve bu yolculuğa çıkacak diğer Akbanklılara rehberlik edecekler. Akbank+’ı alanında tecrübeli kurumlar ve mentorların desteği ile yürütüyoruz. Alanında bir ilk olacak bu programın hem Bankamız hem de ülkemiz girişimcilik ekosistemine önemli katkılar sunacağına inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa ise: “Akbank’ı geleceğe taşıyacak fikirlerin geliştirilmesi ve desteklenmesi, aynı zamanda banka içinde inovasyon ve girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması için yürüttüğümüz programları Akbank+ ile bir adım ileriye taşıyoruz.

Akbanklıların yeni fikirleri, girişimci ruhları ile hayallerini gerçekleştirmeleri için de yanlarındayız. “Üretiyorum ve yeni fikirler ile geleceğe yön vereceğime inanıyorum.” diyen arkadaşlarımızın, fikirlerinin üzerinde odaklanarak çalışmalarını sağlıyor, kendi girişimlerini kurmalarını destekliyor ve Akbank’tan birer girişimci olarak çıkmaları için yanlarında oluyoruz.

Akbank+ Programı’nın kurum içinde girişimcilik ve inovasyon yetkinliklerinin geliştirilmesi ve bu ruhun yaygınlaştırılması anlamında da önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Bu programa katılan arkadaşlarımız aynı zamanda birer kültür elçisi olacaklar.

Akbank+ ile merkezinde insan olan strateji ve uygulamalarımıza bir yenisini ekliyor, kariyer yolculuğunda zaman ve mekân bağımsız olarak yanındayız diyoruz.” dedi.

Akbank+ Programı’nın ilk dönemi Temmuz ayında başlıyor. Detaylar https://www.akbanklab.com/tr/akbank-plus ’da.

 

Dilek Seferoğlu
Yönetici / 290 Yazı / 419,3K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST