Loading

Başarılı Kadınların 5 Ortak Özelliği

Kadın olmanın bile başlı başına zor olduğu ülkemizde, çalışan bir kadın olmak çok daha zor.

Kadın olmanın bile başlı başına zor olduğu ülkemizde, çalışan bir kadın olmak çok daha zor. Hele bir de bunun yanına iyi bir eş, iyi bir anne olmak da eklendiyse... Hem bu sorumlulukları hakkıyla yerine getirip, hem de başarılı bir iş kadını olmak herkesin yapabileceği bir şey değil.

Azimle, Yılmadan, Başarının Peşinde Koşan O Kadınların Özellikleri


1. Tutkuludurlar

Tutku herşeydir. Sahip oldukları işe tutkuyla bağlıdırlar. Tutku ile yaptıkları işler onları mutlu ve motive ederek enerjik kılar. Bu enerjileriyle birlikte çevresindeki insanları da olumlu yönde etkilerler.

tutku

2. Risk Alırlar

Başarılı kadınlar rahat işleri değil, zor işleri tercih ederler. Çünkü, bu esnada sürekli yeni bilgiler öğrenir ve kendilerini geliştirirler. Aynı zamanda önlerine daha zorlayıcı hedefler koyarak yeni ilgi alanları keşfeder ve hayatlarına yeni aktiviteler eklerler.

risk

3. Zamanı Yönetirler

İşle beraber kendilerine ayıracakları zamanı ve iş planlarını daha efektif bir biçimde yaparlar.

zamani_yonet

4. Motivasyonları Süreklidir

Harekete geçmeleri ve belirli bir hedefe ulaşmaları için sürekli arzu ve isteğe sahiptirler. Kendilerini çevresindekilerin övgü ve yergileriyle değil, akıl ve ruhları ile motive ederler.

motivasyon

5.İnsana yatırım yapar

Arkadaşlık ilişkilerine önem verirler. Sıcak kanlı ve uyumludurlar. İlişkilerinde olumlu ve sorun çözmeye yönelik yapıcı tavırları ile hem iş hayatlarında hem özel hayatlarında etkin sonuçlara ulaşırlar.

insana_yatirim

Hakan Yıldız
Yönetici / 318 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST