Loading

Başarılı Kadınların 5 Ortak Özelliği

Kadın olmanın bile başlı başına zor olduğu ülkemizde, çalışan bir kadın olmak çok daha zor.

Kadın olmanın bile başlı başına zor olduğu ülkemizde, çalışan bir kadın olmak çok daha zor. Hele bir de bunun yanına iyi bir eş, iyi bir anne olmak da eklendiyse... Hem bu sorumlulukları hakkıyla yerine getirip, hem de başarılı bir iş kadını olmak herkesin yapabileceği bir şey değil.

Azimle, Yılmadan, Başarının Peşinde Koşan O Kadınların Özellikleri


1. Tutkuludurlar

Tutku herşeydir. Sahip oldukları işe tutkuyla bağlıdırlar. Tutku ile yaptıkları işler onları mutlu ve motive ederek enerjik kılar. Bu enerjileriyle birlikte çevresindeki insanları da olumlu yönde etkilerler.

tutku

2. Risk Alırlar

Başarılı kadınlar rahat işleri değil, zor işleri tercih ederler. Çünkü, bu esnada sürekli yeni bilgiler öğrenir ve kendilerini geliştirirler. Aynı zamanda önlerine daha zorlayıcı hedefler koyarak yeni ilgi alanları keşfeder ve hayatlarına yeni aktiviteler eklerler.

risk

3. Zamanı Yönetirler

İşle beraber kendilerine ayıracakları zamanı ve iş planlarını daha efektif bir biçimde yaparlar.

zamani_yonet

4. Motivasyonları Süreklidir

Harekete geçmeleri ve belirli bir hedefe ulaşmaları için sürekli arzu ve isteğe sahiptirler. Kendilerini çevresindekilerin övgü ve yergileriyle değil, akıl ve ruhları ile motive ederler.

motivasyon

5.İnsana yatırım yapar

Arkadaşlık ilişkilerine önem verirler. Sıcak kanlı ve uyumludurlar. İlişkilerinde olumlu ve sorun çözmeye yönelik yapıcı tavırları ile hem iş hayatlarında hem özel hayatlarında etkin sonuçlara ulaşırlar.

insana_yatirim

Girişimci Gazetesi
Yönetici / 308 Yazı / 392,0K Okunma

Girişimci Gazetesi Editör Ekibi


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST