Loading

Başarıya Giden Yolda Larry Page'den 14 Adım

Lawrence Page, bilinen ismiyle Larry Page bir Amerikalı girişimci, internet arama motoru temel algoritmalarının geliştiricisi ve Sergey Brin ile birlikte Google şirketinin kurucusudur.

Google Logo

Larry Page Kimdir?

Michigan'da dünyaya geldi. Anne ve babası bilim profesörüydü. Bu nedenle yaşadığı ev her zaman bilgisayarlar ve bilimsel makalelerle doluydu. Tüm bunlar onun erken yaşlarda teknolojiye ilgi duymasına neden oldu. İş hayatı ve inovasyonlarla çok ilgiliydi.

Michigan Üniversitesinde eğitim aldıktan sonra Stanford Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. 1995 yılında bir araştırma projesi üzerinde çalışırken Sergey Brin ile tanıştı ve ikili 1998 yılında Google'ı kurdu.

Şu an Alphabet Inc. şirketinin yönetim kurulu başkanı Larry Page'in dünyaya bakış açısının bir çoğumuzdan farklı olduğunu düşünüyor ve kendisinin başarıya giderken attığı adımları takip etmek istiyoruz…

 

Larry Page ile Adım Adım Başarı

1) Her zaman beklenenden daha fazlasını sun. Yapman gereken ne ise, bir fazlasını ver.

2) Bir fikri geliştirmek için 100 kişilik bir ekibe sahip olmaya gerek yok.

3) Her zaman daha rahatsız olacağın şeyler üzerinde çalış.

4) Birçok şirket zaman içerisinde başarıyı yakalayamıyor. Temelde neyi yanlış yapıyor? Genellikle, geleceği kaçırıyorlar.

5) İmkansızlığı göz ardı et.

6) Küçük insan gruplarının etkisi beklenmedik şekilde büyük olabilir.

7) Temel olarak amacımız, dünyanın bilgisini sistemli şekilde organize etmek ve onu evrensel olarak erişilebilir ve faydalı hale getirmektir.

8) Bazen uyanıp, hayal kurmayı bırakmak gerekebilir. Eğer harika bir hayal kurduysan şimdi kalkıp onu gerçekleştirme zamanı.

9) Asla hayalini kaybetme, sadece onu hobi olarak gerçekleştirmeye çalış.

10) Eğer çılgınca bir şeyler yapmıyorsan, o zaman yanlış şeyler üzerinde çalışıyorsundur.

11) Var olmayan harika şeyler inşa etmeliyiz.

12) Artık çok ekranlı bir dünyada yaşıyoruz. Hatta akıllı telefonu olmadan insanlar kendilerini çıplak hissediyor. Cihazlar ve yazılımları son senelerde oynadığımız en büyük bahis oldu.

13) Mükemmel olmaya çalışmak önemlidir. Hızımızı arttırmak, uygulamayı hızlandırmak ve dünyada değişiklik yaratacak her şey için çok uğraştım.

14) Bir lider olarak benim işim, şirketteki herkesin büyük fırsatlara sahip olmasını, önemli bir etkiye sahip olmasını ve toplumun yararına katkıda bulunduğunu hissetmesini sağlamaktır.

Girişimci Gazetesi
Yönetici / 306 Yazı / 385,1K Okunma

Girişimci Gazetesi Editör Ekibi


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST