Loading

Daha Hızlı İçerik Oluşturmanın 3 Yolu

Her gün elimizdeki dijital cihazlar yoluyla internette çeşitli içerikler paylaşır hale geldik. Bir fotoğraf, bir video ya da bi blog yazısı...

İçeriğinin kaliteli olması için üzerinde çok zaman kaybediyorsan, sana vereceğimiz 3 tavsiye ile hem kaliteli hem de hızlıca içerik üretmeye başlayabilirsin.

1) Bir "Kütüphane" Dosyası Oluştur

bilgisayar

Kütüphane dosyası, daha önce rastladığın, beğendiğin ve sana fayda sağlayabileceğini düşündüğün çeşitli blog yazılarının, bültenlerin, makalelerin ve bunun gibi diğer kaynakların olduğu dosyadır. Kütüphanendeki bu kaynaklar, bir konu araştırırken sana ilham vererek çalışmana hız kazandırırlar. Moda ile ilgili bir blog yazısı yazmak ve bu içeriği görseller ile zenginleştirmek istiyorsun. Kütüphanende daha önce moda ile ilgili okuyup beğendiğin yazılara, stok fotoğraflara dönüp bakabilirsin. Böylece yazmak istediğin içerik aklında şekillenecektir.

2) Dış Kaynaklardan Faydalan

calisan

Çalıştığın pazarlama firmasında içerik yetiştirmeye çalışıyorsun. Zaman kısıtlıdır ancak işin yetişmesi gerekiyordur. Bu da ekstra çalışma, ekstra stres ve kalitenin düşmesi anlamlarına gelebilir. Bütün bu kötü senaryolar ile karşılaşmamak için LinkedIn, ProFinder, Bionluk gibi işe uygun kişileri bulmana yardımcı olacak platformlardan faydalanabilirsin.

Firmanın sosyal medya reklamı için bir animasyon çalışması yapılması gerekiyorsa, bionluk.com gibi siteleri ziyaret ederek, çalışmalarını inceleyip beğendiğin birine istediği ücret karşılığında bu animasyonu yaptırabilirsin. 

3) Çevrimdışı Ol

cevrimdisi

Çalışma sırasında sosyal medya veya diğer siteler ile dikkatimizin dağılması çok kolaydır. Bir dakikalığına bir Youtube videosu açıyorsun ve sonra bir tane daha... Sonunda onca zaman uçup gitmiş oluyor. Bilgisayarına bir zamanlayıcı yükleyebilirsin. Zamanlayıcı, girdiğin bir sitede ne kadar zaman harcadığını sana hatırlatır. Böylece daha üretken olabilirsin.

Girişimci Gazetesi
Yönetici / 311 Yazı / 404,1K Okunma

Girişimci Gazetesi Editör Ekibi


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST