Loading

Dassault Systèmes, Öğrencilerin Plastik Kullanımını Baştan Düşünmesi İçin “Sustainability Challenge” Yarışmasını Düzenliyor

plastik

Dassault Systèmes, dünya çapındaki öğrencileri, plastik kullanımını daha sürdürülebilir kılacak yenilik ve deneyimleri hayal edebilmeleri 3DEXPERIENCE platformunu kullanmaya davet eden “Sustainability Challenge” yarışmasını hayata geçiriyor.

Monaco Vakfı'ndan Prens 2. Albert ile işbirliği içinde geliştirilen Sustainability Challenge, her yıl 220 milyon ton plastiğin üretildiği dünyamızda, öğrencilerin dijital 3D teknolojileri sayesinde tasarım, mühendislik ve katma değer yaratma becerilerini kullanarak, plastikler için çevrimsel bir ekonomi geliştirmeye katkıda bulunmasını amaçlıyor.

Dassault Systèmes'in endüstriyel müşterileri halihazırda plastiğin çevresel etkilerini azaltacak yeni biyomalzemeler, akıllı imalat yöntemleri ve optimum ambalaj tasarımları geliştirmek için 3DEXPERIENCE platformunu kullanıyor. Sustainability Challenge ise bu imkanları tasarım, mühendislik, işletme ve iletişim öğrencilerine açıyor.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=cmSI7SR132A&feature=emb_logo

 

Öğrenciler artık, öğrenme, anlama ve icadı hızlandırmak ve plastiğin doğru yerde, sürdürülebilir şekilde kullanıldığı bir dünya tasarlamak için, bulutta çalışan bu dijital tasarım, mühendislik ve işbirliği uygulamalarından yararlanabilecek.

Yarışmaya katılan her takım şu üç alandan birinde proje geliştirmek için 3DEXPERIENCE platformuna erişim hakkı kazanacak:

  • Ürün Geliştirme: Bir ürünün biçimini daha az plastik kullanarak yeniden tasarlamak
  • Yeniden Yapım: Tek kullanımlık bir ürünü yeniden kullanılabilir bir ürüne dönüştürmek, mevcut ürünlerden daha uzun süre dayanan veya tamir ve geri dönüşüm için daha kolay demonte edilebilen bir konsept tasarlamak
  • Bağlantı: Onarım, ikincil kullanım ve ürün geri dönüşüm oranlarını artırmak için fiziksel ve sosyal bir ağ oluşturmak veya optimize etmek

 

Projeler, yaratıcılık; sosyal, çevresel ve ekonomik etki; uygulama ve verim; ve 3D teknolojisi kullanımı gibi bir dizi kritere göre değerlendirilecek.

 

Sustainability Challenge projeleri 10 Şubat 2020’ye kadar teslim edilebilir. Kazanan projeler 21 Şubat'ta duyurulacak. Büyük ödülü kazanan takım, projesini Monaco Okyanus Haftası'nda uzmanlardan oluşan izleyicilere sunma şansı yakalayacak.

 

Dassault Systèmes’in düzenlediği Sustainability Challenge hakkında daha fazla bilgi için:https://academy.3ds.com/en/challenges/sustainability-challenge

Dilek Seferoğlu
Yönetici / 294 Yazı / 425,4K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST