Loading

Dijital dünyada takım çalışmasını kolaylaştıran 9 araç

Takım olarak farklı yerlerden, farklı zamanlarda, farklı cihazlar üzerinden çalışmak ve iletişim kurmak bilgi çağında bile zor olabiliyor. Dolayısıyla birlikte çalışan herkesin aynı sayfada olmasını sağlayan araçlar revaçta.

Yammer

Yammer, şirketinize özel bir sosyal ağ. Ekibinizin farklı departmanlardan, farklı lokasyonlardan ve farklı uygulamalar üzerinden iletişim kurmasını ve etkileşimli çalışmasını sağlayarak şirket içi bilgi paylaşımını ve sorun çözümünü daha verimli bir hale getirmeyi amaçlıyor. 2012’de Microsoft’un bünyesine giren Yammer’ın başlangıç fiyatı 0, hizmetlerinin çeşitliliği arttıkça da kullanıcı başına aylık ücret almaya başlıyor.Slack

Slack, takım içi iletişimi ve dolayısıyla takım çalışmasını kolaylaştıran bir platform. Ekip içi iletişimi tek bir platformda toplayarak herkes için bir çalışma alanı yaratıyor. Son gelişmeleri, alınan kararları, konuşmaları arşivinde tutarak işin takibini kolaylaştırıyor. En önemli avantajlarından biri de pek çok araç ve uygulamayla entegre edilebilmesi. Kısıtlı bir ücretsiz versiyonu da bulunan Slack’in hizmetlerinin kapsamı arttıkça kullanıcı başına aylık ücreti de 12.50 dolara kadar çıkıyor.


Podio

Podio, ekibinizin koordine çalışması için kurulmuş online bir çalışma platformu. Üzerinde çalıştığınız süreçleri farklı formatlarda görselleştirebiliyorsunuz. Podio pek çok dosya paylaşım aracıyla sıkıntısız çalışıyor. Çalışmalarınıza şeffaflık katarak daha takım kültürünü geliştirmeyi amaçlayan Podio 5 kişilik ekiplere kadar ücretsiz. Kullanıcı sayısı ve hizmetlerinin çeşitliliği arttıkça da fiyatı ayda 24 dolara kadar çıkabiliyor.Flowdock

Flowdock; ekibinizin iletişiminin toplandığı bir masaüstü, mobil ve web platformu. Proje yönetim araçlarınızla, sürüm kontrol sistemlerinizle, geri bildirim kanallarınızla entegre çalışabiliyor. 30 gün ücretsiz yararlanabildiğiniz Flowdock’un ücreti, hizmetlerinin çeşitliliğine göre kullanıcı başına ayda 3 ile 9 dolar arasında.


Quip

Quip; ekibinizin bütün konuşmalarını ve üzerinde çalıştığınız belgeleri bir arada toplayan bir platform. Quip’te hazırladığınız tablolar ekip çalışmasına daha uygun ve sosyal bir arayüze sahip. Belgeler bulut üzerinden herkesin eş zamanlı düzenlemesine açık. Bu sayede istediğiniz yerden istediğiniz zamanda çalışabiliyorsunuz. Bret Taylor‘ın bir girişimi olan Quip; 5 kişilik takımlar için ayda 30 dolar, kullanıcı sayısı arttıkça farklı planlar uygulanıyor.


Stride

Stride, takım içi iletişiminizi geliştiren bir platform. Grup konuşmalarından görüntülü aramalara farklı yollardan iletişim sağlayıp konuşmalarınız sırasında görev atamanıza, alınan kararları kaydetmenize olanak veriyor. Durum güncellemeleri, sessize alınabilen konuşmalar, bildirim ayarlarıyla çalışma ortamınızı kişiselleştirebiliyorsunuz. Ücretsiz bir versiyonu da bulunan Stride’ın daha kapsamlı versiyonu kullanıcı başına ayda 3 dolar.


Realtime Board

Realtime Board, ekibiniz için eş zamanlı güncellenen ve her yerden erişilebilen sınırsız bir online çalışma tahtası. Realtime Board’da veri, görsel, tablo, görev, grafik vs. paylaşımı yapabiliyor; dışardan dosya yükleyebiliyorsunuz. 3 kullanıcı ve 3 tahtaya kadar ücretsiz olan Realtime Board’un ücreti ayda 40 dolardan başlıyor.


join.me

join.me, ani gelişen konuşmalar ve online toplantılar için kolay ve sorunsuz çalışan bir ekran paylaşım ve video konferans aracı. Toplantı konunuz, şirketiniz, kendiniz için bir link alıyorsunuz ve ekranınızı birçok kişiyle birden paylaşabiliyorsunuz. Yuvarlak konuşma balonları, kişiselleştirilebilir arkaplan ve kullanıcı linkiyle farklı bir deneyim sunan join.me’nin ücreti ayda 9 ile 24 Euro arasında değişiyor.


Sameroom

Sameroom; farklı iletişim kanalları, konuşma uygulamaları kullanan kişilerin, ekiplerin kendi araçlarından vazgeçmeden iletişim kurabilmesi için geliştirilmiş bir platform. Kendi iletişim platformunuzu seçip diğer uygulamaların kullanıcılarına bağlanıyorsunuz. Halihazırda kullanılan pek çok konuşma uygulaması varken farklı araçlarla iletişim kuran insanlar arasında bir köprü görevi üstlenen Sameroom’un fiyatlandırması kaç köprü kuracağınıza göre değişiyor.

Hakan Yıldız
Yönetici / 318 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST