Loading

Eben Pagan'dan Başarı Kuralları

Eben Pagan, Amerikalı bir girişimci olup aynı zamanda yazar ve konuşmacıdır.

Eben Pagan, özellikle internet pazarlamacılığı yoluyla iş yönetimi, büyüme ve kişisel gelişim konusundaki uzmanlığı ile tanınan Amerikalı bir girişimci olup aynı zamanda yazar ve konuşmacıdır.

San Diego'da emlak ve ipotek komisyoncusu olarak doğrudan pazarlama yöntemiyle çalışıyordu. Daha sonra bir arkadaşı ona online ürün satmanın başarılı bir yöntem olduğunu öğretti.

 

Double Dating

Arkadaşının öğrettiklerinden esinlenen Eben üç hafta boyunca kendisini bir odaya hapsederek ilk e-kitabını "Double Dating"i yazdı. Tüm düzenlemeleri yaptıktan sonra internette David De Angelo adıyla yayınladı. Ertesi sabah ne kadar çok satış yaptığını görünce şok oldu. Ardından artan bir satış ivmesiyle şirketini büyütmeye devam etti. Bu küçük e-kitap hızla dünya çapında 75 kişiyi istihdam eden bir milyon dolarlık sanal bir işletmeye dönüştü.

İnsanlar zamanla iş ve pazarlama önerileri, kendi işlerine nasıl başlangıç yapmaları gerektiği, kendi işlerini kurarken yapması gerekenler gibi sorular sormaya başladılar.

Sorulan sorular üzerine kitaplar yazmaya ve konuşmalar düzenlemeye başladı. Yarattığı her ürün piyasadan gelen geri bildirimler üzerinden şekillendi. Eben’ in iş imparatorluğu ve başarısı tamamen yüksek talep gören ürünleri bulmak, araştırmak ve gerçekleştirmek formülüne dayanmaktadır.

Bugün yılda altı ay dünyayı dolaşıyor, tüm işlerini sanal olarak yönetiyor.

 

Eben Pagan'ın Başarı Kuralları

- Zenginlik zihinde başlar.

- Önce büyük parçaları tamamlayın.

- En iyi fikirlerini sır olarak saklama.

- Nasıl iletişim kuracağını öğren.

- Güçlü ve bağımsız ol.

- Pozitif alışkanlıklar edin.

- Ürünleri satmasını öğren.

- Ücretsiz hizmetleriniz olsun.

- Korkuyu aşın.

Hakan Yıldız
Yönetici / 319 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST