Loading

En Güçlü Pazarlama Aracı Reklamdır!

Açıkhava Reklamcılığı nedir?

Kreatif Reklam, Tabela

Reklam güçlü bir pazarlama aracıdır. Bu nedenle markalar, belirli bütçeler ayırarak yeni mecralarda yer almaya çalışmaktadır. Açıkhava reklamları, ev dışı ortamlarda rastlanan reklam türü olması, büyük boyutlar ve hareketli görseller gibi özellikleri nedeniyle etkinliği korumaktadır. İlerleyen teknoloji ile birlikte Açıkhava Reklamlarında dijitalleşme büyük önem kazanmıştır.

New York Times Meydanı, büyük ve değerli reklam panolarından dolayı oldukça popüler ve turistik olarak bilinen bir yerdir. Reklamın en etkili yapılabilecek ortamlarından biri haline gelmiştir.

 

New York Times Meydanı

 

Açıkhava reklamcılığı, dış ortamda bulunma sıklıklarından dolayı yaygınlaşmış bir reklamcılık türüdür ve pazardaki oranı gittikçe yükselmektedir. Halkın günlük yaşantısı içerisinde en çok kullandığı Açıkhava mekanları kullanılarak, görsel açıdan büyüklüğü ve etkisi ile birlikte bu reklam araçları önemli hale gelmiştir. Açıkhava reklamlarının en önemli özellikleri arasında, hedef kitlesine akılda kalıcı yöntemlerle ulaşması ve kolayca fark edilmesi gibi özellikler bulunmaktadır. Açıkhava reklamları, üç boyutlu ve iki boyutlu tabelalar ve totemler, bilboard, megaboard, bina giydirme uygulamaları, cam üzerine uygulanan grafikler, çatı reklamları, çift taraflı panolar, duvar reklamları, levhalar, tabelalar, Led ekranlı reklamlar, otobüs durağı reklamları, taşıt reklamları, yönlendirme tabelaları, yer grafikleri gibi birçok türüyle açık havada geniş halk kitlelerine ulaşmaktadır.

New York Times Meydanı, tam bir Açıkhava reklam mecrası haline gelmiştir

Reklam, en basit anlamıyla ''dikkati bir şeye çekmek veya birisini birşeyden haberdar etmektir. Reklamcılık, duygularımıza ve hislerimize hitap ederken, aynı zamanda kendi içerisinde de çözümlemeler içeren bir sistemdir.

Reklamın genel amaçları arasında; iletişim ve satış amacı bulunmaktadır. Bunun beraber bu amaçlardan başka, üretici firmaların reklam yaparken hedefledikleri başka bir takım özel amaçları da vardır.

Reklam, başka bir deyişle, bir ürün ya da hizmetin basın ve yayın araçlarında para karşılığında tanıtılarak kamuoyuna iletilmesine yönelik faaliyetlerin tümüne denir.

Sevgili okurlarım, elimden geldiğince, dilimin döndüğü kadar sizlere, Açıkhava Reklamının, önemini anlatmaya çalıştım. Bura da anlatmak istediğim, hangi sektörde olursak olalım, bizi diğer firmalardan ayıracak, farkımızı ve markalaşmamızı sağlayacak en önemli unsurun reklam olduğunu, bunun yanı sıra, en güçlü pazarlama aracının da reklam olduğunu sizleri sıkmadan anlatmaya çalıştım. Bana bu fırsatı veren Girişimci Gazetesi ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Yazımı okuyup zaman ayırdığınız için sizlere teşekkür ediyorum.

 

''Beklersen sadece sana geleni alırsın, ama gidersen her şeyi''

Malik ÖZBEY
Standart Üye / 7 Yazı / 14,0K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST