Loading

Esas Tutkunu Keşfetmen İçin 8 Adım

Kaç yaşında ve hangi noktada olursan ol henüz tutkularını keşfetmemiş, hedeflerini de çok yanlış belirlemiş olabilirsin.

İşte hayatının esas tutkusunu keşfedebilmen ve doğru hedefler belirleyebilmen için 8 adım...

1) Öncelikle Yavaşla

yoga

Bunun anlamı yoga veya meditasyon uygulamak, yürüyüşe çıkmak olabilir. Bu sizi dış seslerden uzaklaştırır ve kendini dinlemene izin verir.

2) Hayatındaki Temaları İncele

dergi

Okumak istediğin dergiye, dinlediğin müziğe, koleksiyonlarına hatta kredi kartı ekstrelerine bak. Yinelenen bir tema fark ettin mi?

3) Çocukken Neleri Sevdiğini Hatırla

cocukluk

Aileni, kariyerini ve faturaları düşünmek zorunda kalmadan önce neleri sevdiğini düşün. İçindeki çocukla tekrar iletişime geç.

4) Eğlenceye Odaklan

eglence

Sıklıkla, en önemli olanın yerine kendimiz için belirlediğimiz beklentilere sarılırız ve bizi eğlendiren şeyler ile tutkularımız ilişkili olabilir. Eğer istediğin herhangi bir şeyi yapabilme şansın olsaydı, şimdi ne yapıyor olurdun?

5) Beğendiğin Kişileri Listele

insanlar

Kişisel olarak tanıdığın, ilham verici başarı öyküsünü duyduğun ve kariyerine imrendiğin herkesi düşün.

6) Bu Sorulara Cevap Ver

sorular

"Başarısızlık ihtimali olmasaydı neyi denemek istedin?", "Sıkılmadan hangi konu hakkında 500 kitap okuyabilirsin?",  "Para almadan 5 yıl boyunca ne yapabilirsin?"

7) Arkadaşlarına Sor

arkadaslar

Dürüst olduğunu düşündüğün arkadaşlarına seni neyin mutlu ettiğini sor. Genellikle cevaplar biraz şaşırtır ve aydınlatıcı olur.

8) Yaz

yazmak

Herhangi bir gündem veya konu olmadan yazarken fikirler daha özgür olur. Düşünceleriniz dış dünyadan etkilenmeden yazmak için kalem ve kağıtla her gün birkaç dakika kaliteli zaman geçirin.

Girişimci Gazetesi
Yönetici / 309 Yazı / 400,0K Okunma

Girişimci Gazetesi Editör Ekibi


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST