BUBA Campus açıldı.

Etkinlik Zamanı: 29 Nisan 2019

Yaklaşık 1000 m2 kapalı alanda kurulan BUBA Campus, fikir ve kuluçka aşamasında veya Minimum Yaşamsal Ürüne (MVP) sahip teknoloji tabanlı girişimlerin, gelecek hedeflerine ulaşmasında eğitimden mentorluk ve koçluğa, değerlemeden, fikri mülki haklara ve melek yatırıma kadar ihtiyaç duyacakları tüm desteği kendi bünyesinde sağlayacak.


Boğaziçi Üniversitesi mezunlarınca kurulan güçlü yatırım ağlarından BUBA Ventures ve Türkiye’nin önde gelen Kurumsal Gelişim, Koçluk ve Mentorluk platformlarından House of Human’ın ortak girişimiyle kurulan BUBA Campus açılışı, girişimcilere yönelik Para, Akıl ve Yol konulu paralel panellerle gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan BUBA Ventures Başkanı Timuçin Bilgör: “Türkiye’deki girişimcilik ruhunun beslenmesi, yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisinin arttırılması, girişim ekosisteminin geliştirilmesi her zaman en büyük hedefimiz oldu. İnovatif fikir sahibi olan girişimcilere iş fikri aşamasından yatırıma, şirketleşmedenticarileşmeye kadar olan süreçte, ofis ve altyapının yanı sıra eğitim ve mentorluk ile stratejik danışmanlık hizmetlerini sunan bir merkez olan BUBA Campus’ü açmaktan gurur duyuyoruz.

BUBA Campus’te yer alacak girişimcilere Kurucu ortağımız House of Human’ın eğitim, yönetim, koçluk ve mentorluk konusundaki tartışmasız tecrübesi ve bilgi birikimi ile parayı, akıl ve bilimle birleştiren bir yol inşa ettik.


Bu kampüste BCB, Bosphorist Teknoloji Fonu, TÜGİM, AC gibi birçok iş ortağımızı bir araya getirdik. Dışarıdan taşımalı sistem yerine, BUBA Campus’te paydaşlarımızın her birinin ofisi veya masası bulunmakta.

Oluşturduğumuz bu güç birliği ile girişimler 360 derece destek alacak. Biliyoruz ki, varılmak istenen hedefte fikir ve cesaret önemli; ancak bunların deneyimle, uzmanlıkla bir araya gelmesi ve yatırımla desteklenmesi, girişimcinin bu yolda hızını arttıracak ve hata payını en aza indirgeyecektir. Bizler bunun için buradayız.” dedi.

Timuçin Bilgör’ün ardından söz alan House of Human Kurucu Ortağı Nuri Murat Avcı ise şunları söyledi: Dünyada koçluğun duayen ismi Sir John Whitmore, performansın formülünü şöyle tanımlıyor. Performans= Potansiyel - Parazit. Girişimcinin önünde iki temel parazit mevcut. Biri iç parazit ki bu, girişimcinin kendi olumsuz düşünce yapısının ve tecrübe bilgi eksikliğinin ürettiği parazitler, diğeri ise dış parazit ki bu da girişimcinin çevresi, girişimcilik ekosistemi ve yakınlarının ürettiği parazitler. İşte biz House of Human olarak, kuruluşuna liderlik ettiğimiz TÜGİM ve AC’nin de destekleri ile bu parazitlere odaklanarak BUBA Campus’te girişimcilerimizin potansiyelini performansa çevirmesine katkı sağlayacağız. Türkiye, 82 milyon nüfusu ile önemli bir potansiyel ama bir o kadar da iç ve dış parazite sahip bir ülke. Bu parazitleri ortadan kaldırmak adına biz elimizden geleni yapacağız.


Hedefimiz BUBA Campus’te 6 şar aylık dönemlerde minimum 20’şer girişime ev sahipliği yapmak ve eğitim, mentorluk, koçluk yatırım ağımızla buluşturmak.”


Etkinlik, paneller sonrası yapılan keyifli bir kokteyl ile sona erdi.

BUBA Ventures, Türkiye'de girişimcilik ekosistemine 360 derece hizmet veren bir yatırım şirketidir. 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi merkezli melek yatırım ağı olarak kurulmuştur. Ekosistem için girişimler yetiştirme konusunda uzmanlaşarak, stratejik ortaklarıyla birlikte girişimler için programlar kurup yöneterek temas ettikleri girişimleri yatırımlarla buluşturmaktadır. Yürüttükleri kurumiçi girişimcilik programlarıyla şirketlere yenilikçi vizyon kazandırırken, aynı zamanda kurumlara patentli teknolojileri yerleştirme konusunda da danışmanlık hizmeti vermektedir. www.buba.com.tr

House of Human:
2011 yılında kurulan HOH, Türkiye’de International Coach Federation (ICF) Akredite 15 koçluk okulundan biri, Fortune 500 TR şirketlerinin pek çoğunun Kurumsal Gelişim Partneridir. TÜGİM ve Association for Coaching Türkiyenin kuruluşuna liderlik etmiştir. www.houseofhuman.com

BCB (Boğaziçi Conseling for Business): BUBA iştiraki olan stratejik danışmanlık şirketi . BUBA Campus’te girişimlere Stratejik danışmanlık kapsamında şirketleşme, pazarlama/satış, birleşme satın alma süreçlerinde destek verecektir.

BOSPHORİST Venture Capital (BVC): BUBA ve İstanbul Portföy Müşterek iştiraki girişim sermayesi yatırım fonudur (GSYF). Süreç sonrası yatırıma değer bulunacak BUBA Campus girişimlerine yatırım desteği verecektir. http://bosphorist.com.tr/

TÜGİM (Tüm Girişimci ve İş Mentorları Derneği ): Türkiye’de iş dünyası odaklı kurulan ilk dernektir. TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) programı uygulayıcı kuruluşlarından olan Boğaziçi Ü. TTO’nun , Garanti Partners Girişimcilik Üssü’nün, TÜRKONFED KOBİ Dijital Dönüşüm Merkezi Mentorluğu projesinin Mentorluk Partneri, Sakarya Ü. Teknokent A.Ş. nin girişimcilik programı sponsoru, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi lisans diploma programlarının güçlendirilmesi kapsamında İLEDAK (İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu)süreçlerinde girişimcilik tema partneridir .

BUBA Campus’te girişimlere profesyonel mentorluk desteği verecektir. www.tugim.org
AC (Association for Coaching): İngiltere Merkezli 60 ülkede 15000 in üzerinde üyesi bulunan Dünyanın en büyük iki koçluk kuruluşundan biridir. Türkiye’de başkanlığı bulunmaktadır. BUBA Campus’te girişimlere bireysel ve takım koçluğu desteği verecektir. (https://www.associationforcoaching.com )

    Girişimci Gazetesi


Projeleri İncele

VETMOBIL

Evcil hayvanlara tek uygulama ile çoklu hizmet.

Hedeflenen Fon Miktarı

90.000

OTOMOBİL ve KADIN

İhtiyaç sahibi genç kızlarımızı; bugüne kadar erkek işi olarak görülen, ikinci el otomotiv sektöründe yetiştirip, iş imkanı sağlamak ve ekonomik özgürlüklerine kavuşturmak.

Hedeflenen Fon Miktarı

35.000

FashionTarz | E-Ticaret

Moda markaların en yeni adresi!

Hedeflenen Fon Miktarı

50.000