Loading

Fernvaille Oyun Teknolojileri A.Ş.’den Yatırımcılarına Kısmi “Exit” Fırsatı

Türkiye kitle fonlaması sisteminde bir ilk!

afiş

Geçtiğimiz yıl kitle fonlama platformu fonbulucu üzerinde düzenlediği kampanya ile 932  bin TL fonlanan Fernvaille Oyun Teknolojileri A.Ş, yatırımcılarına kısmi “exit” fırsatı sunduğunu duyurdu.

Ülkemizin en büyük  kitle fonlama platformu fonbulucu aracılığıyla 2021 yılında çıktığı yatırım turu sonucunda 544 yatırımcıdan 932 bin TL fon toplayan ve kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Fernvaille Oyun Teknolojileri A.Ş., Türkiye paya kitle fonlaması sisteminde bir ilki hayata geçiriyor.

Fernvaille Oyun Teknolojileri A.Ş.'ye yatırım yapmak isteyen bir yatırımcının, şirketin 544 yatırımcısının sahip olduğu payları piyasa değerlerinin 5 katı ödeyerek satın alma talebiyle; girişimci şirket yatırımcılarına kısmi exit (paylarını satma) ortamı sundu. Bu sayede Türkiye’nin yeni yatırım aracı “kitle fonlaması”, birçok yatırım aracının sağlayamadığı avantajı sağlayarak, yatırımcılara büyük kazanç elde etme imkanı sunduğunu kanıtlamış oldu.

Kısmi exit’in hayata geçirilmesiyle, yatırımcılar paylarının tamamını veya bir kısmını 5 katı değerle ilgili yatırımcıya satma fırsatı bulurken, oyun şirketi de 5 katı değerlemeye ulaşacak. Ödeme ve devir işlemleri 13-17 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılacak. Bildirimler 17 Haziran 2022 saat 17:00’de sona erecek.

Fernvaille Oyun Teknolojileri A.Ş.; benzersiz kurgusu ve hikayesi ile oyun dünyasının popülerlerinden Battle Royale türündeki Fernvaille projesiyle, 2021 yılında çıktığı yatırım turunda hedeflenen ve ek olarak bildirilen tüm fonlamayı başarmıştı. Girişim, o dönemde iki rekor birden kırarak 600 yatırımcıdan %222 oranında ön yatırım talebi toplamış, 516 bin TL değerinde arz edilen %8,4 şirket payına karşılık ödeme yapan yatırımcıların toplam talep tutarı 954 bin TL olmuştu. Bildirilen ön talebin %36'sı nitelikli/kurumsal yatırımcılardan gelmişti.

Dilek Seferoğlu
Yönetici / 290 Yazı / 419,3K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST