Loading

Filmler Gerçek Oluyor Dedirtecek Son Teknoloji Ürünleri

Hızla gelişen teknolojinin tedirgin edici yanları olsa da, çıkan son teknoloji ürünlerinin hayatımızı kolaylaştırıcı etkisini de göz ardı edemiyoruz.

1977'de ilk bölümü yayınlanan Star Wars ve filmde yer verilen hologram ile haberleşme, o zamanlar "sadece filmlerde olur" dedirten bir hayal ürünüyken, şimdilerde son teknoloji ürünü olma yolunda ilerliyor. Elbette gelişmeleri hologram ile sınırlı tutmuyor, birbirinden ilginç son teknoloji ürünlerini sizlerle aşağıda paylaşıyoruz. 

1) Duyma Yeteneğini Ölçen Kulaklık

Her insan ses frekanslarını farklı ölçülerde algılar. Hatta bu durum iki kulak arasında bile farklıdır. Nura kulaklıklarının kişiyle eşleşme özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde kulaklık, kişiyi 1 dakika içerisinde tanımlayarak duyma yeteneğine göre en iyi ve en doğru sesi ulaştırabiliyor.

2) Drone Telefon Kılıfları

drone_telefon_kilifi

Artık selfie çubukları yerine telefon kılıfından çıkan bir drone sayesinde daha rahat ve daha uzak açılardan görüntü almak mümkün. Akıllı telefonun ile drone hareketlerini kontrol edebiliyorsun. Selfly Drone’leri yüz hareketlerini algılayabiliyor. Çekilen görüntüler telefon hafızasına değil drone hafızasına yükleniyor, böylece “telefon hafızam doldu” derdi de olmuyor.

3) Serin Tutan Festival Çadırı

serin_tutan_festival_cadiri

Bir festival sever misin? Belki de bu yaz sıcaklarında iş koşturmacasından bıktın, hafta sonunu arkadaşlarınla kamp yaparak geçirmek geçirmek istiyorsun… Çadırlar seni böceklerden, yağmurdan koruyabilir ama yazın o kavurucu sıcaklarını engelleyebildiği söylenemez. En azından eskiden öyleydi. Yeni çıkan Ohnana çadırları yerleşik hava ve ışık fonksiyonları ile ısı ve ışığı yansıtarak çadırın içini normal çadırlardan 13 derece daha serin tutuyor.

4) Snapchat Gözlükleri (Spectacles V2)

snapchat_gozlukleri

Geçen yıllarda ilk sürümü çıkan Snapchat Gözlükleri, bu sene bazı değişiklikler ile Spactacles V2 adıyla tekrar piyasaya sürüldü. Şık ve öncekine oranla daha hafif bir tasarıma sahip. Bu gözlüğün bünyesinde bulunan kamera sayesinde 10 saniyelik video ve fotoğrafları HD olarak kaydedebiliyor, suyun 1 metre derinliğinde yarım saat kullanabiliyorsun. Üstelik görselleri telefona aktarma işlemi artık çok daha hızlı gerçekleşiyor.

5) Holografik Telefonlar

holografik_telefon

Önemli bir kamera üreticisi olan RED, geçtiğimiz yıl Hydrogen One adlı ilk akıllı telefonunu duyurdu. 5.7 inçlik bir ekrana sahip bu telefonun diğer akıllı telefonlardan farkı, 3D görüntüden bile daha iyi bir holografik görüntü sunmak için tasarlanmış olması. Firma telefonun tamamen hazır olduğunu ve kısa bir süre sonra tanıtılacağını açıkladı.

Hakan Yıldız
Yönetici / 318 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST