Loading

Firmanız İçin Google Aramalarda Etkili Sonuçlar Almanın 4 Yolu

Firmanızın ismini Google Aramalarda daha üst sıralara taşımanız markanızın bilinirliğini artırır.

Google'nin, pazarlama ortamınızdaki en önemli araçlardan biri olduğu sır değil. Google üzerinden her gün ortalama 3,5 milyardan fazla arama yapılıyor. İster Amazon’da bir ürün satmaya, ister kişisel markanızı büyütmeye çalışın, Google güçlü bir kaynak olarak hizmet edebilir, ancak doğru kullanıyorsanız... Bunu göz önünde bulundurarak, bilinirliğinizi en üst düzeye çıkarmak için kullanabileceğiniz birkaç basit ipucu vereceğiz.

1) Google Reklam Uzantılarını Kullanın

googleuzantilar

Anahtar kelimeler Google Reklamları'nın başarısı için çok önemlidir, ancak bu firma etkinliğini artırmanın tek yolu değildir. Google'nin geniş uzantı yelpazesi sayesinde, pazarlamacıların kampanya hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak seçenekleri bulmaları kolaydır. Ortalama olarak Google, uzantıları kullanan reklamların tıklama oranlarını yüzde 10 ila 15 oranında artırdığını bildirmektedir. İlgili uzantılar daha iyi sonuçlar için kalite puanınızı da artırabilir.

2) Google Haritalar'ın Gücünden Yararlanın

googleharitalar

Küçük işletmeler için, Google Haritalar'dan daha faydalı olabilecek az sayıda araç vardır. Bir işletme hesabı kurarak ve Google Reklam kampanyalarına harita uzantıları ekleyerek, yerel Web kullanıcılarının işinizi keşfetme olasılığının daha yüksek olmasını sağlayabilirsiniz. SEO uzmanı Bradley Shaw’a göre, Google aramalarının yüzde 46’sı yerel işletmeleri üzerine ve bu grubun yüzde 72’si de bulundukları yerin yaklaşık 8 km yakınında bulunan ilgili bir mağazayı ziyaret etmek istiyor.

3) İçerik Üretimini İkiye Katlayın

icerik

SEO, Google sıralamalarında yükselmek için hayati öneme sahiptir. Kapsamlı bir anahtar kelime analizi yaparak ve en iyi anahtar kelimeleri sayfa başlıklarına, meta etiketlerine ve daha fazlasına dahil ederek başlamalısınız, ancak tutarlı bir şekilde alakalı içerik sunmak uzun vadeli SEO stratejiniz için tüm farkı yaratacaktır.

Satış dönüşüm yapısına ve müşterileriniz için en fazla fayda sağlayacak içeriğe odaklanın. Bu içerik mutlaka satış yapmak için tasarlanmamalıdır. Bunun yerine, potansiyel müşterileri bilgilendirecek, eğlendirecek içerikler paylaşabilirsiniz, böylece sizi güvenilir bilgi kaynağı olarak da görmeye başlarlar. Bu da, markanız hakkında olumlu bir fikir sahibi olmalarını daha muhtemel kılarken, web sitenizi sürekli güncellemek Google’deki yetkinizi artıracaktır.

4) "Backlink" Uygulayın

backlink

Kaliteli Backlink'ler sayesinde marka otoritenizi daha da artırabilirsiniz. Kendi siteniz için uygun içerikler yazmak harika bir başlangıç ​​noktası olabilir, ancak Backlink'ler sayesinde diğerleri de bilgilendirme amaçlı olarak makalelerinize bağlanabilir. MapQuest ve Yellow Pages gibi üst düzey işletme dizinlerinde profiller oluşturmak, kaliteli Backlink'ler oluşturacak ve potansiyel müşterilere, markanızı bulmak için yeni bir yol sağlayacaktır.

Sonuçta yine de, birçok Backlink büyük ölçüde halkla ilişkiler tarzı çabalardan gelecektir. Bir blog yazısında, pazarlama uzmanı Neil Patel şu örneği veriyor: "Başka bir web sitesinin içeriğine erişiyorsunuz ve daha sonra makalelerini kendi web sitenizde paylaşıyorsunuz. Bunun gibi etkileşimler değerli temas noktalarıdır. Sadece marka farkındalığı yaratmıyorsunuz aynı zamanda bir ilişki kuruyorsunuz. Başkalarının yayınlarına yorum yapmak veya endüstriyel web siteleri için konuk makaleleri göndermek gibi diğer basit sosyal yardım çabaları Google sıralamanızı kademeli olarak yükseltmenize yardımcı olur."

Girişimci Gazetesi
Yönetici / 306 Yazı / 387,6K Okunma

Girişimci Gazetesi Editör Ekibi


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST