Loading

fonbulucu “Türkiye'nin En Aktif Kitle Fonu" ödülünü Cumhurbaşkanı’nın elinden aldı

fotoğraf

fonbulucu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın ev sahipliğinde 6 Ağustos Cumartesi günü Türkiye'nin teknoloji ve inovasyon üssü Kocaeli - Bilişim Vadisi'nde düzenlenen “Teknoloji ve Sanayinin Merkezi Kocaeli’ye Değer Katanlar” ödül töreninden “Türkiye'nin En Aktif Kitle Fonu" ödülü ile döndü. Ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden teslim alan  fonbulucu Kurucusu ve CEO’su Hakan Yıldız, tören sonrası yaptığı açıklamada, “Bu ödülü, hem ekonominin lokomotifi olan üretimi dert edinerek ülkemize muazzam bir değer katan girişim şirketlerimiz hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yapan kıymetli yatırımcılarımız adına aldım” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın ev sahipliğinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonu, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası ve Bilişim Vadisi’nin katkılarıyla düzenlenen “Teknoloji ve Sanayinin Merkezi Kocaeli’ye Değer Katanlar" ödül töreni, 6 Ağustos Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, istihdam, ihracat ve yatırım kategorilerinde başarılı olan teknoloji şirketleri, sanayi kuruluşları ve yatırım fonlarına ödüllerini verdiği törende, kitle fonlama platformu fonbulucu ‘Teknoloji ve Sanayinin Merkezi Kocaeli'ye Değer Katanlar” Ödül Töreni’nde “Türkiye'nin En Aktif Kitle Fonu"  ödülüne layık görüldü. Hakan Yıldız, ödül töreninde “Başaranlar Kulübü Geleceğin Turcorn’ları” tablosunu Cumhurbaşkanı’na taktim ederek bugüne kadar platformda fonlanan girişimleri de tanıttı.

Ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden teslim alan fonbulucu Kurucusu ve CEO’su Hakan Yıldız tören sonrası şu açıklamaları yaptı:

“Türkiye'nin yeni teknolojilerin üreticisi olması hedefiyle 2019 yılında hayata geçirilen ve resmi açılışı bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Bilişim Vadisi, bugün tam 311 şirketle yoluna devam ediyor ve mega teknoloji koridoru olma yolunda hızla ilerliyor.  Dijitalleşme, yazılım, oyun gibi alanlarda faaliyetler yürüterek girişimcilerle birlikte yeni bir ekosistem oluşturan platform; sanayi bölgeleri, limanları, lojistik merkezleri, 650 bin çalışanı ve 18 milyar dolarlık ihracatıyla Milli Teknoloji Hamlesi vizyonunun en önemli bölgelerden olan Kocaeli’nde merkez kampüsünü konumlandırarak stratejik bir değer de üretiyor. fonbulucu olarak kurulduğumuz günden bu yana yeni teknolojiler ve ürünler geliştiren yerli girişimlere destek vermek, yatırımcılık ve girişimcilik ekosistemini yeni nesil modellerle geleceğe taşımak ve sermayeyi tabana yaymak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Elbette ki nihai gayemiz; tıpkı Bilişim Vadisi gibi, tıpkı Kocaeli Bölgesi gibi, ülkemizin gelecek vizyonunu omuzlarımızda taşıyarak çalışmak ve Türkiye’nin gücüne güç katmak. Bugün burada sanayi, teknoloji, inovasyon ve girişimcilik alanlarındaki tüm bileşenleri bir araya getirerek ortak hedeflere doğru inançla yürüyen paydaşlarımızla bir arada olmaktan ötürü büyük bir onur duyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank başta olmak üzere bu ödülü bize layık gören herkese sonsuz minnetlerimi sunuyorum. Ödülü, hem ekonominin lokomotifi olan üretimi dert edinerek ülkemize muazzam bir değer katan girişim şirketlerimiz hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yapan kıymetli yatırımcılarımız adına, gururla aldım.”

Dilek Seferoğlu
Yönetici / 296 Yazı / 431,6K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST