Loading

Girişimci İnsanların Nitelikleri

Farklı olmak için farklı bir yaklaşım benimsemek için yaratıcılığa ihtiyacınız var.

Yaratıcı kişi seçimi

Girişimci İnsanların Nitelikleri

Girişimci kişi, hayatın her alanında fırsat gören kişidir.

Girişimci olmak, gözleri açık, zihninizi aktif tutmaktır. Yeterince yetenekli, kendine güvenen, yeterince yaratıcı ve kendine sunulan fırsatları yakalayacak kadar disiplinli olmak demektir.

Girişimci bir tavır sergileyen kişi, "Harekete geçmeden önce neler yapabileceğini araştırmalı öğrenmelidir." Nasıl bir geleceğe hazırlanmak istiyorsanız, onun için elinizden geleni yapmalısınız.

  • Girişimci insanlar geleceği daima şimdiki zamanda görürler. 
  • Girişimci insanlar her zaman bir durumdan yararlanmak için bir yol bulurlar ve bu durumdan etkilenmezler. 
  • Girişimci insanlar tembel değildir. Fırsatların kendilerine gelmesini beklemez, fırsatların peşinden giderler. 
  • Girişim, her zaman hedefinize ulaşmak için aktif olarak çalışmaya devam etmenin bir yolunu bulmak anlamına gelir. 

Girişimci olmak için iki şeye ihtiyacınız var 

Yaratıcılık

Neler olduğunu görmek ve onu kendi avantajınıza göre şekillendirmektir. Dünyaya biraz farklı bakmak için yaratıcılığa ihtiyacınız var. Farklı olmak için farklı bir yaklaşım benimsemek için yaratıcılığa ihtiyacınız var.

Cesaret

Olayları farklı görme cesaretine, kalabalığa karşı çıkma cesaretine, farklı bir yaklaşım benimseme cesaretine, mecbur kalırsanız tek başına ayakta durma cesaretine, eylemsizlik yerine eylemi seçme cesaretine ihtiyacınız vardır.

Girişimci olmak sadece para kazanma becerisiyle ilgili değildir. 

Girişimci olmak aynı zamanda kendinizi yeterince iyi hissetmek, geleceğinizde fark yaratacak avantajlar ve fırsatlar aramak için yeterli öz değere sahip olmak demektir. Bunu yaparak öz güveninizi, cesaretinizi, yaratıcılığınızı ve öz değerinizi -girişimci doğanızı artıracaksınız.

GÖKHAN KANPALTA
Standart Üye / 9 Yazı / 25,8K Okunma

Anadolu üniversitesi Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi mezunuyum. Yiyecek içecek sektöründe gelişerek ve geliştirerek birçok iş pozisyonunda görev aldım. Tüm iş birimleri ile aynı dili konuşabilmek adına ‘İşletme yönetimi eğitimi, Kahve uzmanlığı eğitimi, İnteraktif iletişim eğitimi, Etkileme sanatı eğitimi, Eğiticinin eğitimi, işe alım ve mülakat teknikleri eğitimi, Churn ve müşteri elde tutma eğitimi, Pazarlama iletişimi eğitimi, Dijital pazarlama uzmanlığı eğitimi, Sosyal medya uzmanlığı eğitimi, Stratejik yönetim, Wordpress eğitimi ve İçerik editörü eğitimlerini tamamladım. Şu anda mevcut Cold Stone Creamery markasının İş Geliştirme ve Operasyon Müdürüyüm. Aynı zamanda www.isdanis.com, www.kahvefirini.com, www.coffeecell.com.tr olmak üzere danışmanlık ve kahve satışı üzerine girişimci adayı olarak ayrıca iş hayatıma devam etmekteyim. Sosyal sorumluluk alanında Tohum Otizm Vakfı gönüllü elçisiyim.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST