Loading

Google, eğitim uygulaması Expeditions VR’ı herkes için kullanıma açıyor

Öğrencilerin daha kolay ve daha eğlenceli bir şekilde öğrenmeleri için oluşturulan Expeditions VR, Google tarafından hiç bir bedel ödemeden herkesin kullanabilmesini başlatıyor.


Öğrencilerin Cardboard VR kullanarak tarihsel önemi olan olayları çok daha iyi anlamalarını sağlamayı amaçlayan Expeditions programı herkese açılıyor. Böylece Taç Mahal, Kolezyum gibi tarihsel önemi olan bilgilere görsel olarak tüm öğrenciler erişebilecek.

Bu eğitimleri izleyebilmek için tek ihtiyacınız olan şey bir sanal gerçeklik cihazı (Cardboard VR veya Daydream seti) ve bir Android telefon. Expeditions uygulamasını telefonunuza indirip, birçok farklı alanda paylaşılan eğitimlerin arasında kaybolabilirsiniz.

 

Expeditions’ın yakın zamanda bireysel kullanım modeli de duyurulacağını ve içinde bulunan 600’den fazla turu tek başınıza yapabileceğinizi belirtelim. Eğer grup olarak yapmak isterseniz cihazları WiFi aracılığıyla bağlayarak tur boyunca ortak bir rehberden bilgi alabilirsiniz.

Google ayrıca bu uygulamayı biraz daha eğlenceli hale getirmeyi de ihmal etmiyor. Turlardaki özel yerlere eklenen küçük dip notlar sayesinde katılımcılar daha farklı detaylarla bilgilendirilebilecek. Şimdilik sadece Android cihazlarda kullanılan bu uygulamanın yakında iOS için de geleceğini belirtiyor.Kaynak: https://webrazzi.com/

Hakan Yıldız
Yönetici / 318 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST