Loading

Güney Kore, Kitlesel Fonlama İçin Harekete Geçti

Güney Kore, Start-uplara yapılan yatırımları artırmak için, geniş kapsamlı değişiklikler içeren bir reform paketi önerisi hazırladı.

Güney Kore Ekonomisi

samsung

Asya bölgesinde bulunan Güney Kore, en büyük dördüncü ekonomiye sahiptir ve Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'ya göre ise dünyada on birinci sıradadır. Ülke ekonomisi büyük oranda ihracata dayalı olup elektrik ve elektronik ürünleri, otomativ, makine ve petrokimya sektörlerinde alanının en iyisi olma yolunda ilerlemektedir.

Güney Kore'de KOBİ'lerin Durumu

grafik

“Yenilikçi ekonomik büyüme ve insana yakışır işler” yaratma adına teknoloji gruplarına günden güne daha da ağırlık veren Güney Kore, küçük ölçekli firmaların finansmana erişimini kolaylaştırarak onların da teknolojik büyümeye olan katkılarını artırmayı hedefliyor. Bunun için öncelikle, banka kredilerine büyük oranda bağımlı durumda olan ve yapılan yatırımın oldukça düşük kaldığı (1.7 milyar won) Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) için devletin çözüm üretmesi gerekiyor.

Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) Değerlendirmesi ve Kitlesel Fonlama

finansalhizmetlerkomisyonu

Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) Başkanı Choi Jong-ku' ya göre; sermaye piyasalarında çok ciddi değişikliklere ihtiyaç duyulmakla birlikte sorunların nedeni kaynak yetersizliği değil, finansman sağlayan kuruluşların görevlerini gerektiği gibi yapmıyor olmaları... 

Komisyon, Kitlesel Fonlama'ya (Crowdfunding) dikkat çekmiş ve kitlesel fonlama yoluyla kullanılabilecek kaynak miktarının iki katına çıkarılmasını ve bu tür kampanyaları yürütmek için gerekli olan yedi yıllık süre sınırının kaldırılmasını önermiştir.

 

 

 

Kaynak: https://www.ticaret.gov.tr/blog/sektor-haberleri/guney-kore-start-uplarin-finansmana-erisimini-kolaylastiriyor

Girişimci Gazetesi
Yönetici / 307 Yazı / 387,6K Okunma

Girişimci Gazetesi Editör Ekibi


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST