Loading

"Hakkımda" Kısmını Daha Az Sıkıcı Yapacak 5 Eğlenceli Detay

Hakkında bilgi verirken sadece profesyonel geçmişin ile ilgili yazma tuzağına düşme. Bir kaç eğlenceli detay eklemek daha ilgi çekici olabilir.

LinkedIn profilini güncellerken veya web sitendeki "Hakkımda" içeriğini oluştururken, eğlenceli gerçekleri yazdığından veya "Hakkımda Bilmediğiniz Eğlenceli Gerçekler" başlıklı ayrı bir bölüm eklediğinden emin ol. İşte başlamak için 5 fikir.

1) Çocukluğun

cocukluk

Çocukluğun seni bugünkü işine nasıl hazırladı? En çok satan yazar Henry DeVries biyografilerinden birinde bunu kullanmıştır. Biografisinde çocukluğuna değinen yazar, 6 yaşındayken, ailesine ait süt çiftliğinde çalışmaya başladığından bahseder. Ailesi, Henry'nin çiftliği devraldıktan sonra yapacakları konusunda planlarını öğrendiklerindeyse çiftliği satmaya karar verdiklerini söyler. Bu da Henry’i yazarlığa itmiştir.

2) İlk Araban

araba

Belki de otomobillere her zaman ilgin vardı. Otomobil fuarlarını kaçırmadın. Bir otomobilin çalışma aksamından dünden bugüne gelişimine kadar her şeyi takip ettin. Ama ilk araban en özel olanıydı. İlk arabanı ve en çok neyi sevip neyi sevmediğini açıklayabilirsin. Bu fikirden oldukça eğlenceli içerikler çıkabilir! Belki de ilk arabanı alabilmek için bir yarışmaya katıldın veya başın belaya girdi. Bu hikayeleri paylaşmalısın.

3) Hayalindeki İş

astronot

Hayalini kurduğumuz şeyler ile elde ettiklerimiz her zaman aynı olmayabiliyor. Kendini tanıtırken metni farklılaştırmak için hayalindeki işten bahsedebilirsin. Hayalindeki mesleğin veya işin nedir? Şu anda yaptığın şeyi yapmasaydın, yapmak isteyeceğin iş ne olurdu?

4) Gizli Yeteneklerin

yetenek

Dilini dirseğine değdirebilmek veya burnuna... Bu tür garip yetenekler duyuyoruz. Kimileri için anlamsız olsa da herkesin yapamadığı bir şeyi yapabiliyor olmak ilgi çekmeyi başarıyor. Senin de çoğu insanın bilmediği gizli yeteneklerin var mı? Hakkımda yazılarında bunlardan bahsetmek insanların ilgisini çekecektir. 

5) En Gurur Duyduğun Başarın

basari

En çok hangi başarın ile gurur duyuyorsun? Hayatta elde ettiğin başarılar kendine olan özgüvenini, duruşunu sağlamlaştırır. Senin de küçük veya büyük pek çok başarın olmalı. Alçakgönüllü olacağım diye çekinme. Kendinle gurur duyduğun o başarıdan herkese bahset!

Girişimci Gazetesi
Yönetici / 306 Yazı / 385,1K Okunma

Girişimci Gazetesi Editör Ekibi


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST