Loading

Hasta Olduğunda İşi Aksatmamanın Yolları

Ne zaman hasta olacağını bilemez ve bunu kontrol edemezsin. Özellikle küçük işletme sahipleri veya girişimciler için bu durum işleri çıkmaza sokabilir.

İş hayatında pek çok sorun ile karşılaşmak mümkün ama sağlıklı olduğun sürece bu işleri bir şekilde yürütebilirsin. Peki hasta olduğunda da işleri aksatmamak için neler yapabilirsin? 

1) Dürüst Ol

memnun

Hasta olduğunda müşterilere mahçup olmamak, işleri aksatmamak adına kendini çalışmaya zorlaman işini düzgün yapmanı engelleyeceği gibi büyük bir ihtimalle hastalık sürecini de uzatacaktır. Yani, işleri yoluna koymak isterken bu şekilde daha da karmaşık hale getirebilirsin. Hasta olduğunu ve bir süre işlerden uzak kalacağını, bilmesi gereken herkese dürüstçe söylemelisin. Bunu anlamaları gerekir. Bu durumda yapman gereken tek şey, en kısa zamanda iyileşmek olacaktır.

2) İletişimde Kal

iletisim

Artık çevremiz dijital iletişim cihazları ile sarılmış durumda. Eğer iletişim kuramayacak kadar ağır bir hastalığa yakalanmadıysan, işleri uzaktan telefon görüşmeleriyle, e-postalar ile de yönetebilirsin. İşler, bilgisayar veya telefon üzerinden yürütülecek gibi değilse, bunları yapması için bir çalışanın veya varsa ortağın ile haberleşebilirsin de. Ancak mutlaka değişimlerden ve gelişmelerden haberdar ol.

3) Önceden Planlama Yap

planlama

Ne zaman hasta olacağını veya bir aksaklık çıkacağını bilemezsin ancak bu ihtimaller her zaman vardır. Hasta olabilirsin, sağlıklı bile olsan müşteriye göndermen gereken ürünün eline ulaşmaması gibi bir sorun da çıkabilir. İşlerin genel başarısı için, gelecekte doğması muhtemel sorunlara karşı hazırlıklı olman ve önlem alman gerekir. 

Ne iş yaparsan yap, hangi noktada olursan ol ama bir insan olduğunu unutma. Her zaman karşılaşabileceğin aksilikler için önlemler al.

Girişimci Gazetesi
Yönetici / 307 Yazı / 387,8K Okunma

Girişimci Gazetesi Editör Ekibi


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST