Loading

Interrupt Girişimi, ABD'de Parkinson Hastalığına Yönelik Önemli Adımlar Atıyor

afiş

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde yer alan sağlık teknolojileri startup'ı Interrupt, Parkinson hastalığı alanında geliştirdiği yenilikçi çözümleri uluslararası arenaya taşıyor. Interrupt, Ocak ayında ABD'de düzenlenecek önemli etkinliklere ve toplantılara katılarak, Parkinson hastalarının yaşam kalitesini iyileştirmeyi hedefleyen ürünü MoveMate'i tanıtacak.

7 Ocak'ta Las Vegas, Nevada'da düzenlenecek olan Perk of Parkinson’s Advanced Neuro Spinal Solutions etkinliği ile başlayacak olan program, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES Fuarı’na katılımı (9 - 12 Ocak) ile devam edecek. Ayrıca, Friends of Parkinson's tarafından organize edilen Soulful Scribe etkinliği (13 Ocak) ve Muhammad Ali Parkinson Center, The Michael J. Fox Foundation for Parkinson's Research ve American Parkinson Disease Association yapılacak önemli toplantılar, Interrupt'un girişiminin uluslararası düzeydeki etkisini artıracak.

Interrupt, 15-17 Ocak tarihlerinde özel toplantılar düzenleyerek, Parkinson hastalığıyla mücadele konusunda işbirlikleri ve stratejik ortaklıklar geliştirmeyi hedefliyor.

Bu önemli uluslararası girişim, Fonbulucu platformu üzerinden devam eden kitle fonlama yatırım kampanyasının %57.7'sini tamamlandı. 9 Aralık gününe kadar devam edecek bu kampanya ile, Interrupt ürün geliştirme ve uluslararası pazarlara açılma çalışmalarını daha da hızlandıracak.

Interrupt'ın bu uluslararası çıkışı, Türkiye'den çıkan yenilikçi girişimlerin dünya sahnesinde nasıl etki yaratabileceğinin bir örneği olarak göze çarpıyor.

 

İletişim ve Ek Bilgiler:

Interrupt Girişimi İletişim: info@interruptengineering.com

Fonbulucu Kampanyası: fnb.lc/interrupt

 

 

Dilek Seferoğlu
Yönetici / 294 Yazı / 424,3K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST