Loading

Kişisel Enerjini Verimli Kullan

İyi yaşamanın ve başarıya ulaşmanın temelinde günümüz şartlarında sadece zamanı nasıl kullandığımız değil sahip olduğumuz kişisel enerji potansiyelimizi de nasıl kullandığımız çok büyük önem kazanıyor. 

Hepimiz hayatımızda daha iyi şeyler başarabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapaya çalışıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken de çoğumuz daha az uyuyor, daha hızlı yenecek yemeklere yöneliyor, daha çok çay ve kahve tüketiyoruz.

Hayat şartları ve çalıştığımız kurumların aşırı istekleri çalışanların tahammül sınırlarını aşıyor ve daha sabırsız bir hale büründürüyor. Kendi yaşamlarında ise bu durum tükenmişlik sendromu olarak karşılarına çıkıyor, mutluluk ve huzur depolayacakları ev ortamı onlar için sadece dinlenebilmek için kullanılacak bir mekan haline dönüşüyor.

Bu nedenden dolayı başta belirttiğimiz üzere sadece iyi yaşamanın ve başarılı olmanın temeli sadece zamanı değil enerjimizi daha iyi kullanabilmemizden geçiyor. Çünkü duygu durumlarımızın değişkenliği tamamen sahibi olduğumuz enerji potansiyelimize göre değişiklik gösterebilir. Mutluluk ve başarı sahip olduğunuz enerjinin doluluk potansiyeline bağlıdır. Enerjimizi ne zaman ve nasıl kullanacağımızı öğrenmemiz gereklidir. İyi yaşam, enerjimizle hayatımız arasındaki hangi güçlü bağları kullandığımızdır.

Enerjiye Odaklanmanın Adımları

1) Yürekten adanma

2) Bağlanma

3) Kısmen bağlanma

4) Kopma

odak

Yürekten adanma enerjimizi tutkuya, tutkumuzu ise anlama dönüştürmektir. Bir şeyleri yapmak zorunda olmak değil, ne yaparsak yapalım yaptığımız şeyi tutkuyla, aşkla yapabilmektir. Diğer türlü bir yaşam kişide çok fazla enerji tüketimine yol açar böyle olunca da yaşam enerjimiz azalarak hedeflerimizin ve hayallerimizin peşinden koşacak hal bulamayız.

Enerjinizi kısmen bağlanma veya kopma düzeyinde kullanmaya devam ettiğiniz sürece bu benim hayatım deme şansınız azalır. Oysa ki, isteklerimizin ve gerçekten yapabilecek olduklarımızın peşinden güçlü bir enerji potansiyeli ile gitmek hayatımızı çok daha renkli bir hale getirecektir.

Korkularımızın yerine sevgimizi, inancımızı, kişisel farklılığımızı ortaya koymak enerji potansiyelimizi en üst seviyede tutacaktır. Konu her ne olursa olsun adandıkça ve adandığınız konuya aşk katınca enerjinin ve iyi yaşamın tanımı siz oluveriyorsunuz.

Hakan Yıldız
Yönetici / 318 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST