Loading

Motivasyon Arttırma Teknikleri

Hepimiz gün boyu neler yapmak istediğimizi düşünüyoruz ama bir türlü hayatımıza uygulayamıyoruz. Gelin nasıl uygulayacağımıza birlikte bakalım!

Peki, siz bugün hangi basamağa ulaştınız?

Gün içerisinde zinde kalmak ve işleri daha odaklı biçimde yapabilmek için, motive edici birçok durum çok önemlidir. Özellikle beyni pozitif yönde çalıştırabilmek için daha sağlıklı şekilde yaşam sürdürebilmek gerekiyor. Bunları yapabilmek için de motivasyonumuzun yüksek olması gerekiyor.

Motivasyonunuzu artırmak için;


1- Arzu ettiğiniz şeyleri düşünün ve analiz edin, gerçekten elde etmek isteyip istemediğinizi ve harcayacağınız çaba ve zamana değer olup olmadığını belirleyin.

2- Hedefinizi netleştirin. Yazmak bunun için size yardımcı olacaktır.

3- Sık sık hedefiniz ya da arzu ettiğiniz şey hakkında düşünün.

4- Hedefinizi halihazırda gerçekleştirilmiş gibi görselleştirin ve zihninizi şüphelerinize kapayın.

5- Hedefiniz ile ilgili kitapları veya makaleleri okuyun.

6- Başarıya ulaşmış insanlar hakkında kitaplar okuyun. Bu onları taklit etmek için ilham kaynağı olabilir.( taklit derken onlarınkinin aynısını hayatınıza uygulamayın kendinizce küçük küçük değişiklikler yapmayı da unutmayın çünkü taklitler aslını yaşatır. ) Ve bunun için yardımcı olabilecek kitaplar, makaleler ve videolar bulabilirsiniz.

7- Genellikle, hedefinize ulaşarak elde edeceğiniz faydalar hakkında düşünün. Bu, arzunuzu ve motivasyonunuzu artıracaktır.

8- Yapmak istediğinizi elde ettikten sonra hayatınızın nasıl olacağını gözünüzde canlandırın. Hedefinize ulaştıktan sonra nasıl hissedeceğinizi düşünün.

9- “Ben amacıma ulaşmak için yeterli arzuya ve iç güce sahibim” gibi olumlu cümleleri tekrarlayın. Bu doğrulamayı dikkatlice ve inançla tekrarlayın.

10- Hemen şimdi hedefinize doğru küçük adımlar atmaya başlayın. Doğru fırsatı ve zamanı beklemeyin. Doğru zaman şu an.

Etiketler:
Zilan
Standart Üye / 1 Yazı / 2,0K Okunma

Kayla 08 Haziran 2021 - 15:21:58

Yanıtla

Zilancığım makalen güzel olmuş. Başarılarının devamını bekliyorum ☺☺☺


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST