Loading

NASA’nın Düzenlediği Space Apps Hackathon Etkinliği Bir Kez Daha ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu Önderliğinde Gerçekleşiyor!

space apps

NASA’nın 9 yıldır yüzü aşkın ülkede, her yıl artan ilgi ve katılımcı sayısı ile gerçekleştirdiği Space Apps Challenge etkinliği, bu yıl online olarak düzenleniyor. NASA düzenlediği bu küresel Hackathon ile yaratıcılığı yetenekle birleştiren beyinlere ulaşmayı amaçlıyor.

Dünya çevre problemlerini çözmek, uzay teknolojilerinde ilerlemek ve insanlığı geliştirmek için yeni fikirler bulmak üzerine uygulamalar ve platformlar oluşturan NASA, etkinlik süresince kaynaklarını yarışmacılara açarak gerekli tüm imkanları sağlıyor. Bu yıl NASA SPACE APPS CHALLENGE’ın Ankara ayağı 2-4 Ekim 2020 tarihleri arasında online olarak ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenecek.

 

İlk kez 2012 yılında 25 şehirden 2000 kişinin katılımıyla düzenlenen bu etkinliğin sonucunda NASA’nın sunduğu problemlere 100’den fazla çözüm üretildi ve takımların ortak çalışmasıyla üretilen bu çözümler NASA’nın projelerinde yer aldı. Yarışmanın kazananları ülke bazında ve küresel arenada ödüllendirilecek olup jürinin seçeceği finalistler global proje birincileriyle yarışacak. Globalde ise 6 farklı kategoriye göre değerlendirilecek olan kazananlara, NASA’nın Florida kentinde bulunan Kennedy Uzay Merkezinde fırlatılacak olan roketi izleme davetiyesi verilecek.

Yarışmaya katılmak için kod yazarı, astrofizikçi ya da mühendis olmak gibi şartlar bulunmamaktadır. NASA Space Apps Challenge herkesin katılımına açık bir yarışmadır. Organizasyonun detaylı bilgilerine, ödüllerine ve ön kayıt formuna etkinlik sayfasından ulaşabilirsiniz. Kontenjanlar dolmadan NASA Space Apps Challenge’ta yer almayı unutmayın!

 

Hakan Yıldız
Yönetici / 318 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST