Loading

Sadık Çalışanlar Kazanmanın Tek Yolu: Öğrenme

Çalışanlar 2018’de, 2001’e göre işlerinden kısa sürelerde vazgeçmeye eğilimliler ve uzmanlar bu eğilimin 2019’a kadar devam edeceğini tahmin ediyor.

LinkedIn'in 2019 İşgücü Öğrenme Raporuna göre, çalışanların %94'ü, yeni şeyler öğrenmelerine yardım etmeye yatırım yaparlarsa bir şirkette daha uzun süre kalacaklarını söylüyor.

Öğrenme ve gelişmeye olan bu ilgi, genç işçiler arasında özellikle güçlüdür. LinkedIn'in araştırması, kabaca işçilerin dörtte birinin öğrenmenin onları işyerinde mutlu eden bir numaralı şey olduğunu söylerken, kalan dörtte birinin işlerini bırakmalarının bir numaralı nedeni olduğunu söyledi. 

Şirket Eğitimleri

eğitim

Yıllar boyunca Amerikalı işverenler, ihtiyaç duydukları becerilere sahip yeterli işçi olmadığından, genellikle "Beceri Açığı" olarak tanımlanan, bir fenomen olduğundan şikayet ediyorlar. İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği'nden çıkan 2017 raporunu, "Beceri açığı raporları büyük ölçüde abartıldı." diyor. Anketler, çoğu işverenin nitelikli insanlar bulmak ve işe almak için uğraştığını gösteriyor. Ancak çözüm onların elinde. İstedikleri işçileri elde etmek için gereken eğitimi sağlamak.

LinkedIn'in 2019 İşgücü Öğrenme Raporu, işverenlerin nihayet bu tür iş gücü gelişimine yatırım yapmaya başladıklarını açıkladı. "2019 yılında, araştırmamız, yetenek geliştiricilerin, modern öğrenciye ilham vermek için, öğrencinin katılım taktiklerini keşfederken, yetenek boşluklarını bulmak ve kapatmak için daha fazla zaman harcayacağını gösteriyor." Kuruluşların bunu yapmasının bir yolu, pahalı kişisel atölye çalışmaları ve eğitim oturumları yerine, çalışanların çevrimiçi öğrenmelerine yatırım yapmaktır.

Hakan Yıldız
Yönetici / 318 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST