Loading

Sanal gerçeklik iç mimari uygulaması Hutch, 10 milyon dolar yatırım aldı

Mobil uygulama üzerinden odanızın fotoğrafını çekip daha sonrasında mobilyaları yine uygulama üzerinden yerleştirerek size odanızı sıfırdan tasarlatarak sanal gerçeklikle de yepyeni bir alışveriş deneyimi kazandıran mobil uygulama Hutc

Hutch, 3 kadın girişimci; Madeline FraserLizzie Grover ve Beatrice Fischel-Bock tarafından 2015 yılında Los Angeles‘ta kuruldu.

Bu uygulama bir iç mimar olmadan sizin odanızı kendi zevkinize göre tasarlamanızı sağlıyor. İç mimarı tamamen ortadan kaldıramayacağını düşünüyoruz. Odanıza basit anlamda bu uygulamayla mobilya döşeyebilirsiniz, halı koyabilirsiniz ancak daha ince ayrıntıları ne kadar yapabilirsiniz kısmı tartışılır. Basit alışverişlerde daha çok kullanılacağını düşünüyoruz. Bir masa veya bir lamba almadan önce odanızla uyumu nasıl bunu rahatlıkla görebilirsiniz. Bu uygulamanın mimarlar tarafından da kullanılması onlar için bazı basit süreçleri hızlandıracaktır.

Bu yatırımla beraber Zillow Group CEO’su Spencer Rascoff, Hutch’ın yönetim kurulunda yer alacak.

Hakan Yıldız
Yönetici / 319 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST