Loading

''Savat Projesi'' desteğinizi bekliyor. .

Sanatın yeniden hayat bulması için siz de destek olun... Yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Savat Zanaatı'nı desteklerinize yaşatalım...

Savat gümüş işlemeciliği Eskişehir ve Alpu İlçesi'nin çok önemli bir ekonomi ve kültür mirası kaynağıdır.Buradaki savat işçiliği Eskişehir’in ve İlçenin en büyük tanıtım araçlarından biri durumundadır.Alpu İlçesi'ndeki bu önemli el sanatı evlerde aileler arasında sürdürülmektedir.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının 2015 Yılı Kırsalda Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı Kapsamında(Kar amacı gütmeyen)  'Alpu Savatı'nın Modernizasyonu' projesi olarak desteklenmiştir. 

Hedefimiz...

Ülkemizde unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi günümüz beğeni ve taleplerine uyarlayarak üretim yapılmasını sağlamak, yeni ustalar yetiştirerek sanatın devamlılığını ve iş istihdamını artırmak, sanal pazar yerleri ile hem ülke hem dünya pazarına açılmasını sağlamak için www.savat.net e-ticaret sitesini kurmak.

Hali hazırda 2015 yılında Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının mali destek programı kapsamında kurulmuş olan atölyede 4 usta çalışmaktadır. İlçedeki gençleri bu işleme tekniği ile ilgili eğitmek için atölyenin genişletilmesine ayrıca ek alet ve makinelerin alımına ve www.savat.net e-ticaret sitesinin kurulmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Değerlerimizin yeniden hayat bulmasını sende istiyorsan desteklerini bekliyoruz...

Hakan Yıldız
Yönetici / 318 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST