Loading

''Savat Projesi'' desteğinizi bekliyor. .

Sanatın yeniden hayat bulması için siz de destek olun... Yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Savat Zanaatı'nı desteklerinize yaşatalım...

Savat gümüş işlemeciliği Eskişehir ve Alpu İlçesi'nin çok önemli bir ekonomi ve kültür mirası kaynağıdır.Buradaki savat işçiliği Eskişehir’in ve İlçenin en büyük tanıtım araçlarından biri durumundadır.Alpu İlçesi'ndeki bu önemli el sanatı evlerde aileler arasında sürdürülmektedir.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının 2015 Yılı Kırsalda Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı Kapsamında(Kar amacı gütmeyen)  'Alpu Savatı'nın Modernizasyonu' projesi olarak desteklenmiştir. 

Hedefimiz...

Ülkemizde unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi günümüz beğeni ve taleplerine uyarlayarak üretim yapılmasını sağlamak, yeni ustalar yetiştirerek sanatın devamlılığını ve iş istihdamını artırmak, sanal pazar yerleri ile hem ülke hem dünya pazarına açılmasını sağlamak için www.savat.net e-ticaret sitesini kurmak.

Hali hazırda 2015 yılında Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının mali destek programı kapsamında kurulmuş olan atölyede 4 usta çalışmaktadır. İlçedeki gençleri bu işleme tekniği ile ilgili eğitmek için atölyenin genişletilmesine ayrıca ek alet ve makinelerin alımına ve www.savat.net e-ticaret sitesinin kurulmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Değerlerimizin yeniden hayat bulmasını sende istiyorsan desteklerini bekliyoruz...

Girişimci Gazetesi
Yönetici / 306 Yazı / 383,1K Okunma

Girişimci Gazetesi Editör Ekibi


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST