Loading

SEN OTUR, PARAN ÇALIŞSIN

Para için çalışırsanız, güç işvereninizde, para sizin için çalışırsa güç sizde olur.

Parası olan bir adam resmi

Sevgili okurlarım, uzun bir aradan sonra tekrar sizlerle buluşma fırsatı yakaladık. Ne mutlu bizlere ki, Girişimci Gazatesi gibi bir platform var. Bilgilerimizi, tecrübelerimizi yazarak, birbirimizle paylaşarak, zamanla gerçek kazanca dönüştürebiliyoruz. Lafı fazla uzatmadan, konudan kopmadan, edindiğim bilgilerimi nasıl kazanca dönüştürdüğümü sizlere anlatacağım.

 

Öncelikle para kazanmak için eğitim ve bilgi önemlidir.

  • Finans kitapları okuyun
  • Başarılı girişimcilerin videolarını izleyin
  • Başarılı girişimcilerden eğitim alın

Bunları yaparak ilk önce Finansal IQ 'muzu geliştireceğiz. Daha sonra finansal okur-yazar olma yolunda ilerleyeceğiz. Biz oturup, paramız çalışacaksa, en büyük silahımız bilgidir. Ayrıca parayı tutmak ve çoğaltmak için gereken bilgin, gücünü daha da arttıracaktır. Hepimiz az-çok para kazanmışızdır. Bildiklerimiz hep para kazandırır, bilmediklerimiz para kaybettirir. Para konusunda, eğitim ve bilginin önemini daha iyi anlamışsınızdır.

Risk ne yaptığını bilmekten kaynaklanır. Kibirli davrandığınızda hep para kaybedersiniz. Çünkü kibirli olduğunuzda bilmediklerinizin önemli olmadığını zannedersiniz. Zengin olmayı istiyorsanız, önce büyük düşünmeyi öğrenmelisiniz. 

Kendi işinizi kurarak, büyük düşünmeye başlayabilirsiniz. ''Gerçek dünyada başarılı olanlar, akıllılar değil cesurlardır.'' bu söz sizin kılavuzunuz olsun. Ne iş yapacağınızı söyleyemem ama en kısa, basit olan yol Al-Sat yapmaktır. Bu konuyla alakalı, makalemi buradan okuyabilirsiniz. Al-Sat yaparak, para kazanmak istiyorsanız. Bulunduğunuz sektörü çok iyi bilmeniz, sektördeki firmaları çok iyi bilmeniz, hangi ürüne talebin olacağını önden bilmeniz gerekecektir. Al-Sat yaparak para kazanmanın asıl formülü, ürünü satarken değil, alırken kazanıldığını bilmektir.

Neyse arkadaşlar, bunları bildikten sonra yapılması gereken elimizdeki parayı çalıştırmak. Elimizde para yoksa ne olacak. Hiç bir şey olmayacak. ''Para kazanmak için para gerek'' kanısı finansal açıdan cahil kimselere özgü davranışlardır. Formül basit 1 her zaman 0 ' dan büyüktür. Yeri gelecek, başkasının deposundaki malı, üzerine küçük bir kar koyarak satıp sermaye yapacaksınız, ya da bir süre çalışarak. Öz sermayeniz, olmaya başladığında, piyasa fiyatının altında, hızlı satabileceğiniz ürünleri alarak paranızı çoğaltabileceksiniz. Tıpkı şuan benim yaptığım gibi... İnanın çok param yok ama param kadar çalışanım var. Tüm param benim için çalışıyor. Cebimde duran 5000 TL, benim çalışmayan, tembel işçim. O yüzden tüm paramı daima çalıştırıyorum. Sizler çalıştırırken, bir kısmını borsada, dövizde, kripto para piyasalarında çalıştırabilirsiniz. Ben bu konularda cahil olduğum için, işimde de istediğim sermayeye ulaşamadığım için ben paramı sadece işimde çalıştırıyorum. Çok zevkli her gün katlıyor. Tek yaptığım hazır ürünü alıp müşteriye satmak. 

Unutmadan söyleyeyim, bu işin en büyük sırlarından biri, bu makalede bahsetmeden geçmek istemedim. Yeteneklerinizi Satış ve Pazarlama alanında geliştirin. 

 

Hepimizin sahip olduğu en güçlü aktif varlık beynimizdir. Eğer iyi eğitilirse, hudutsuz servet yapabilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Faydalı olabildiysem, aklınızda yeni ufuklar açabildiysem ne mutlu bana... Eğer size faydalı olduğunu düşünüyorsanız, bu makaleyi paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlarsanız, sizlere minnettar olurum. 

Bol paralı günler diliyorum.

 

 

 

 

 

Malik ÖZBEY
Standart Üye / 7 Yazı / 14,0K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST