Loading

Swiss – Turkish Start Up Program ile Girişimlerinizi Uluslararası Bir Boyuta Taşıma ve Büyüme Fırsatı Kazanın!

afiş

İsviçre 2021 Günleri kapsamında ilk kez İsviçre ve Türkiye girişimleri arasında ortak bir bağ kurmak amacıyla Swiss – Turkish Start Up Programı düzenleniyor. Programa katılım sağlamak için son gün 31 Nisan 2021

Swiss Business Hub Turkey (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve Swiss Chamber of Commerce in Turkey (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği) İsviçre 2021 Günlerini (Swiss Days 2021) İstanbul'daki İsviçre Başkonsolosluğu desteği ile İstanbul'da yeniden  Eylül 2021’de Yapı Kredi bomontiada da düzenlemeye hazırlanıyor.

İsviçre 2021 Günleri özelinde İsviçre’yi ve İsviçre şirket ve markalarını tanıtmak amacıyla yapılacak ticaret, sanat, kültür, gastronomi, teknoloji, eğitim gibi çalışma ve projelerinin yanı sıra ilk kez Türk ve İsviçreli girişimcilere özel “Swiss – Turkish Start Up Programı” sunulacak.

Swiss Business Hub Turkey (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve Swiss Chamber of Commerce in Turkey (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği) desteği ile tasarlanan Swiss- Turkish Start Up Programı’nın (STSP)  amacı İsviçre ve Türkiye arasında bir  Start up ağı kurmak, uluslararası yeni fikirleri keşfetmek ve girişimcilere yeni kapılar açmak. Programa katılım sağlamak  isteyen girişimciler için son gün 30 Nisan 2021 .

Türkiye, 2010-2018 yılları arasında her yıl ortalama olarak 550 yeni start up kurarak, Güneydoğu Avrupa'nın en büyük start up merkezi olarak görülüyor. Türkiye'nin nüfusu dolayısıyla, Facebook, Instagram, Twitter, TikTok ve YouTube için küresel olarak  büyük bir dijital pazar konumunda gösteriliyor. Ayrıca, Türkiye, toplam uygulama indirme sayısına göre belirlenen mobil uygulamalar için  7. sırada konumlandırılıyor. Bu sayede, özel şirketler, yerel girişimlerin oluşturulmasında ve büyümesinde  dijital medya hızlandırıcı bir haline geliyor. Çok sayıda yeni yatırım fonları ile Türk start up'ların küresel sahnede daha da rekabetçi hale gelmesi bekleniyor. Bu program sayesinde oluşturulan bu girişimlerin uluslararası bir boyuta taşınması hedefleniyor.

Özellikle otomotiv, ilaç, enerji ve yenilenebilir enerji, gıda, tekstil, altyapı ve inşaat alanlarında girişimlerde bulunan ve yapay zeka alanında faaliyet göstermeyi planlayan İsviçre ve Türkiye merkezli startup'ların programa başvurması bekleniyor.

Programın sonunda kazanan girişimci için belirlenmiş  ödüllerin yanı sıra İsviçre’ye gidip yatırımcılar ile tanışma fırsatı ile birbirinden farklı bir çok ayrıcalık sunuluyor. Eğer girişimleriniz belirtilen kriterler ile uyuşuyorsa tek yapmanız gereken Swiss- Turkish Start Up sayfasından 30 Nisan 2021 tarihine kadar başvurunuzu gerçekleştirmek.

Dilek Seferoğlu
Yönetici / 290 Yazı / 419,4K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST