Loading

Tamer Capital Bu Yıl 25 Projeye Yatırım Yapmayı Planlıyor

Tamer Capital, proje başvurularını tamercapital.com 'dan almaya başladı.

Tamer Capital

20 yıldır varlik yonetim grubu olarak faaliyet gösteren Tamer Group teknoloji şirketler grubuna dönüşüyor. Bu dönüşümü tamamlaması için yeni grup lokomotifi Tamer Capital, bir venture builder olarak kuruldu.

 

2021 yılında seçecekleri 25 projeye tohum öncesi yatırımı yapmayı planlıyorlar. Bu projeler içerisinden seçtikleri 10 projeye girişim ortağı olmayı ve dikey yatırım yapmaya devam etmeyi planlıyorlar.

 

Fikir ve MVP‘si çıkmış girişimlerle ilgilenen Tamer Capital, global ölcekte yapılması hedeflenen, teknoloji tabanlı, saha operasyonel yükü olmayan ve unicorn hedefi olan projelere yatırım yapmayı hedeflemektedir.

 

Tamer Capital, Tamer Group bünyesinde tek kurucu olan Kemal Tamer tarafından kuruldu.

 

Kemal Tamer: "Uzun zaman önce planladığımız bir şeydi Tamer Capital.

Amaç grubu bir teknoloji şirketler grubuna dönüştürmekti. Grubun tüm konsantrasyonunu Tamer Capital lokomotifine vermesi için bizden operasyonel yük alan bütün şirketleri elimizden çıkardık. Kuruluşumuzun hemen akabinde kendi içimizde genç girişimciler yetiştirmeye başladık.

Bunlara “Finder” adını verdik. Tamer Capital Finder’ları, teknoloji ve finans alanında iyi eğitim alan girişimcilerdir. Araştırma ve yeni bir konuyu hızlı öğrenme kabiliyetleri yüksektir.

 

Reel sektörden bir teknoloji şirketler grubuna dönüşmek istiyoruz. Yıllarca distressed asset yapan bir varlık yönetim grubuyduk.

Distressed asset çalışma modeli, startup çalışma modeline çok yakındır.

Kısıtlı kaynakla verim çıkartmaya ve varlıkları kurtarmaya çalışırsın.

Bu zamana kadar 1.200 un üzerinde distressed asset projesini basarıyla tamamlayan 20 yıllık tecrübesi olan grubumuzun, genç girişimcilerin adanmışlığı ile ekosisteme değer katacağını düşünüyorum. Ocak ayindan itibaren girişimci adaylarının startup başvuruları www.tamercapital.com adresinden kabul etmeye başladık." dedi."

Etiketler:
Ahmet Eren Öztürkmen
Standart Üye / 2 Yazı / 5,4K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST