Loading

Türkiye Covid19 Ortak Akıl Platformunun Seçtiği 20 Girişim Fikri Yatırımcılarla Buluşuyor

covid

Türkiye Covid19 Ortak Akıl Platformu, pandemi dönemi içerisinde pandemi ile birlikte gelen sorunlara karşı inovatif çözümler sunan girişimcilere yönelik, fikirlerin hızlıca hayata geçmesi için yaptığı çalışmaların son aşamasına geldi.

Yapılan çalışmalara kısaca değinecek olursak, ülkemizin farklı şehirlerinden 60’tan fazla değerli kurum, firma, teknokent, üniversite ve derneğin ve 172 gönüllü mentorun bir araya gelerek oluşturduğu Platformun lansmanı 22 Nisan’da yapıldı. Platforma 511 girişimci kayıt yaptırdı ve sunulan 176 fikirden 102 tanesi mentorluk aşamasına alındı. 19 Mayıs’a kadar girişimcilere 19 adet online eğitim ve webiner ve online mentorluk sunuldu. Jüri aşamasına geçen 42 girişimci sunumlarını 12-13 Mayıs’ta yaptılar ve değerlendirmeler sonucunda En İyi 20 Girişim belirlendi.

Şimdi En İyi 20 Girişim yatırımcılarla buluşuyor. Bu etkinlikler için Ankara Kalkınma Ajansı, CEOTekmer, fonbulucu.com ve innoCentrum desteklerini esirgemediler. Daha yaygın bir yatırımcı ağına ulaşmak adına ‘’ Bir fikrin mi var?’’  YouTube kanalı ile de iş birliğine gidildi. Yatırımcı ile Buluşma etkinliği, profesyonel olarak hazırlanarak https://www.youtube.com/birfikrinmivartv  kanalından canlı yayınlanacaktır. Her bir programda 5 girişimci, 5 yatırımcıdan oluşan heyete sunumlarını yapacak ve sorularını cevaplandıracak.

Etkinlik programı aşağıdaki gibidir;           

  1. 17 Haziran Çarşamba 21:00 – 21:30 TRCovid19 Ortak Akıl Platformu Girişimcilik Paneli
  2. 18 Haziran Perşembe 21:00 – 22:00 Yatırımcı ile Buluşma I
  3. 22 Haziran Perşembe 21:00 – 22:00 Yatırımcı ile Buluşma II
  4. 25 Haziran Perşembe 21:00 – 22:00 Yatırımcı ile Buluşma III
  5. 29 Haziran Perşembe 21:00 – 22:00 Yatırımcı ile Buluşma IV

Platformun öncülerinden Bülent Gümüş platformun amacının sadece programa katılan yatırımcıların ilgisini ve desteğini almak değil, programı çok sayıda yatırımcıya ulaştırarak, bu güzel fikirlerin hızlıca hayata geçmesini sağlamak olduğunu belirtmiştir.

TRCovid19 Ortak Akıl Platformu

https://tr-covid19.com/

 

 

Hakan Yıldız
Yönetici / 319 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST