Loading

Türkiye’nin İlk Sağlıklı Atıştırmalık Markası Uniq2go Büyüme Yolunda

uniq2go

Türkiye’de sağlıklı, katkısız, koruyucusuz, şeker ilavesiz, doğal protein bar ürününün ilk üreticisi ve sağlıklı atıştırmalık sektörünün kurucusu Protein Stüdyo, Uniq2go markası ile yatırım turuna çıktı. Kitle fonlama platformu fonbulucu’da  şirket paylarının yüzde 6’sını arz ederek 10 milyon TL taleple yatırımcılarla buluşan girişim, yatırımın turunu 1 Mayıs 2024’e kadar sürdürecek. Uniq2go’nun hedefi; Türkiye’de büyürken, 150 milyar dolarlık global sağlıklı atıştırmalık pazarının güçlü oyuncularından biri haline gelmek.

Halihazırda 150 milyar dolar hacminde olan global sağlıklı atıştırmalık pazarının önümüzdeki 10 yıl boyunca yüzde 6’lık yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) ile tırmanışına devam edeceği tahmin ediliyor. Türkiye’de yaklaşık 110 milyon dolar değerindeki pazarın, yüzde 12,5 CAGR ile önümüzdeki beş yılda 200 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Enerji ve protein barlarındaki büyümenin ise yüzde 15 CAGR ile daha hızlı olacağı öngörülüyor.

2013'te hem Türkiye'nin hem de dünyanın ilk doğal, katkısız, koruyucusuz, şeker ilavesiz protein barını üreterek faaliyetlerine başlayan Protein Stüdyo; büyümeyi hızlandırma, ulusal bazda payını artırırken global pazarda da söz sahibi olma hedefiyle Uniq2go markası ile ilk kez yatırım turuna çıktı. Uniq2go, fonbulucu platformundaki yatırım turunda şirket paylarının yüzde 6’sının yatırımcılara arzı yoluyla toplamda 10 milyon TL finansman elde etmeyi amaçlıyor. 1 Mayıs’a kadar devam etmesi planlanan tur bireysel ve kurumsal tüm yatırımcılara açıkken, belirlenen minimum yatırım tutarı 100 TL.

Ön talep sürecine katılan yatırımcılara bedelsiz pay verilecek

Ön talep sürecinde 1.989 yatırımcıdan toplam 12 milyon TL bildirim alan Uniq2go’dan gelen bilgiye göre; ilgili süreçte 1.000 TL - 9.999,99 TL aralığında ön talep bildirip en az bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırım yapan yatırımcıların yatırım tutarlarına verilecek paylara ek olarak yüzde 15, 10.000 TL - 49.999,99 TL aralığında ön talep bildirip en az bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırım yapan yatırımcıların yatırım tutarlarına verilecek paylara ek olarak yüzde 20, 50.000 TL ve üzeri aralığında ön talep bildirip en az bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırım yapan yatırımcıların yatırım tutarlarına verilecek paylara ek olarak yüzde 25 bedelsiz pay verilecek. Ayrıca belirlenen oranlarda tura iştirak eden yatırımcılara Uniq2go’nın seçili ürünleri hediye edilecek ve tüm yatırımcılara bir yıl boyunca Uniq2go internet sitesinden alışverişlerde yüzde 20 indirim tanımlanacak.

Son beş yılda yüzde 28,8 brüt kar marjı yakaladı

White label ürün üretimi, satışı ve mevcut iş birliklerimiz ile beş yıldır yurt dışına ihracat yapan deneyimli bir firma olan Protein Stüdyo; son beş yılda yüzde 28,8 brüt kar marjı ortalaması yakaladı. Şirket beş yılda yurt içi satış gelirinde yaklaşık 5,8 kat, yurt dışı satış gelirinde ise yaklaşık 7 kat büyüme gösterdi. Protein Stüdyo’nın ürünleri Migros, Macrocenter, Carrefour mağazaları; Şok Market, Caffe Nero  şubeleri; Gratis e-ticaret kanalları; Trendyol, Hepsi Burada, Çiçek Sepeti, Defacto Fit, Getir, Yemek Sepeti gibi yaygın platformların yanı sıra  oteller, spor salonları, 300'den fazla seçkin şarküteri ve benzin istasyonu gibi satış noktalarında yer alıyor.

Büyüme trendimizi vites arttırarak sürdüreceğiz

Yatırım turu hakkında konuşan Kurucu Ortak ve Genel Müdür Bilge Ünver, “11 yılı aşkın geçmişe sahip, sağlıklı atıştırmalık sektörünün kurucusu ve ilk oyuncusu olan şirketimiz, şimdiye kadar hiç yatırım almadan kendi imkanlarıyla büyüyüp ölçeklenebilir olduğunu ispat etti. Fonlama sonrasında alacağımız yatırım, mevcut karlılığımızdan ödün vermeden büyüme trendimizi vites artırarak sürdürmemizi sağlayacak.  Fonlama sonrası markamız, pazarlama ve reklam faaliyetlerini artırarak yurt içinde daha da dikkat çeker hale gelecek. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere beş yılı aşkındır düzenli ihracat yapıyor olmamız, firmamıza globalde de güven duyulduğunun ve yurt dışı piyasalarda da varlığımızı güçlendireceğimizin önemli bir göstergesi. İçinde yer aldığımız sağlıklı atıştırmalık pazarı, Türkiye'de ve dünyada hızla büyümekte olan bir sektör. İlham veren bir ruhla çalışarak kendini ispatlamış bir girişimin sağlıklı nesiller yetiştirme vizyonuna katkıda bulunmak yatırımcılarımız için önemli bir motivasyon kaynağı olacaktır. Bu motivasyonun ışığında, büyümemize katkıda bulunmak isteyen yatırımcılarla buluşmaya hazır ve hevesliyiz” dedi.

Kampanya adresi: https://fnb.lc/uniq2go

Kampanya videosu: https://fnb.lc/uniq2go-video

Dilek Seferoğlu
Yönetici / 290 Yazı / 419,4K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST