Loading

Vakit Nakittir!

Araban var vaktin yoksa Malias.

Zamanın değeri

Zaman artık en büyük değer. Neye ne kadar  zaman harcadığın belirliyor yaşam tarzını. Bu konuda açılmış bir sürü girişim var. Getir, Banabi, Jeff ve benzerleri. Ama ben size zaman satan başka bir girişimden bahsedeceğim, Malias. Öğrendiğim kadarıyla, bir ODTÜ mezunu tarafından başlatılan startup. Kabaca insanlara sürücülük hizmeti veren bir kuruluş.

Ankara’da yeni kurulmuş bir şirket olmasına rağmen çok ilgi görüyor. Slogandan da biraz anlaşılıyor şirketin yaptığı işler (araban var vaktin yoksa). Verdikleri hizmetler aslında gayet güzel. Örnek olarak sürücülük hizmeti veriliyor. Kendi aracınız varsa ve bir sebepten ötürü şoföre ihtiyacınız varsa kendinize gününü ve saatini belirtip özel şoför ayarlayabiliyorsunuz.

Bu hizmetin en iyi yanı sanayide, muayenede veya oto yıkamacıda saatler kaybetmemek. Açıkçası kimse hafta sonunu bir sanayide tozun içinde geçirmek istemez.

Şu an Ankara’daki çoğu kişi kullanmaya başlamış. Yollarda Malias magnetli araçlar vızır vızır geziyor. Ben de kullandım aracımı bakıma yollamak için ve gerçekten çok memnun kaldım. Sürücülük hizmeti alan arkadaşım oldu, üzüm paketi satın almıştı. O da şiddetle öneriyor herkese.  Üzüm paketi ismi de biraz üstü kapalı olmuş ama bildiğiniz sarhoş servisi. Büyük hizmet olmuş!

Malias gibi zaman satan uygulamalar, geleceğin uygulamaları diye düşünüyorum.  Artık hiç kimse katma değersiz işlerle vakit kaybetmek istemiyor ve bu işleri başkalarına yaptırmak istiyor. Hem ek bir istihdam doğmuş oluyor, hem de insanlar vakit kaybetmemiş oluyorlar.

Web sitesi :        https://malias.com.tr/

Mehmet Kaplan
Standart Üye / 1 Yazı / 11,0K Okunma

23 Aralık 1995 tarihinde Hatay İskenderun'da doğdum. İlk öğretim ve lise hayatımı İskenderun'da geçirdim. ODTÜ İnşaat mühendisliği lisans mezunuyum. Lisans hayatımda okulun lablarında çeşitli projelere katıldım.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST