Loading

Zengin İnsanların, Varlıklarını Korumak İçin Yaptıkları 5 Şey

Ne kadar para kazanırsanız kazanın, kazandığınızdan daha fazla harcıyorsanız her zaman fakir olursunuz.

Çoğu zengin insan bilinçsiz şekilde harcamalar yapmaz ve bu da servetlerini nasıl geliştirip sürdürdüklerinin bir cevabıdır. Dikkatsizce harcanan para ile uzun vadeli finansal bağımsızlık ve servet için yaşamak arasında bir fark var. Bir zengin, herkesten daha akıllı olmak zorunda değildir, ancak ilerlemesine yardımcı olan bazı önemli prensiplerde uzmanlaşmıştır. Siz de elinizdeki varlığı korumak için bu 10 prensibi gözden geçirebilirsiniz.

1) Finansal Büyüme Zihniyetine Sahip Olmak

finans

Zengin insanlar, iş hakkında düşünmek ve para kazanmanın farklı yollarını bulmak konusunda inanılmaz yaratıcılar. Mega-başarılı insanlar karlı fırsatları görmeye odaklanan bir finansal büyüme zihniyetini beslerler. Bu zihniyet başarılı ve varlıklı insanların, üzerinde çalışmak için her zaman daha büyük ve daha iyi projeler olduğuna ve her zaman daha fazla para kazanılacağına inanmalarına yardımcı olur. Yeni fikirleri keşfetmeye açıklardır. Her zaman değişiklik yapma ve olumlu bir sonuç oluşturma yeteneğine sahip olduklarına inanırlar.

2) Diğer Başarılı İnsanlar İle İletişim Kurmak

iletisim

Zengin insanlar, kendilerini diğer başarılı insanlarla çevrelemenin önemini anlarlar. Başarılı olma potansiyeli olan, yetenekli insanlarla iletişim kurmak için zaman harcarlar.  Her ay konferanslarda, etkinliklerde ve toplantılarda kendileriyle benzer fikirleri olan diğer insanları tanımak için çabalarlar veya sadece ilginç buldukları birileriyle kahve içebilirler.

Bu akıllıca harcanan bir zamandır. Zihninde başarıya odaklanmış olmaları, taze ve düşündürücü fikirleri olan yeni insanlarla tanışmalarına yardımcı olur. Bunu yapmak, varlıklı kişilerin irtibat listelerini, potansiyel olarak kendilerine yardımcı olabilecek ilgili ve etkili insanlarla doldurmasına da yardımcı olur.

3) Konfor Bölgesinin Dışına Çıkmak

konforalani

Zengin insanlar başarılıdırlar çünkü gelişmenin tek yolunun sınırları zorlamak olduğunun farkındalardır. Zengin olmak istiyorsanız, yaratıcı olmanız, benzersiz iş fikirleri edinmeniz ve bunları uygulamanız gerekir.

Zenginlik ve başarı, bir işin güvenliğinden ortaya çıkmaz. Tüm başarılı iş liderleri vizyon sahibidir ve yeri geldiğinde oyunu değiştirecek insiyatifi alırlar. Nihai başarıya ulaşmak için kendi konfor alanlarının dışına çıkabilirler. Tarihe geçmiş insanlar da, korkularıyla yüzleşmeye ve bilinmeyene adım atma cesaretine sahiplerdi.

4) Birden Fazla Gelir Akışı Oluşturmak

gelir

Daha fazla para kazanmanın en kolay ve en hızlı yolu çoklu gelir akışına sahip olmaktır. Bu şekilde her zaman bir para akışı olur ve fazla geliri, yeni gelir akışlarına yatırım yapmak için kullanabilirsiniz. Çoklu gelir akışı zenginlerin varlıklarını koruyabilmesinin birincil yoludur.

İki temel gelir türü vardır: Çalışarak kazandığınız aktif gelir ve para akışının çalıştığınız saat sayısı ile doğrudan bağlı olmadığı pasif gelir. Pasif gelir alınan kiraları, temettü stoklarını, endeks fonlarını, bir kitap yazmayı veya bir uygulama yaratmayı içerebilir. Bunların hepsi, sabit bir para akışı sağlar.

5) Yatırım Yapmak

yatirim

Zengin insanlar paralarını sürekli işletirler. Kötü günler için köşeye bir miktar para koymak önemli olsa da yatırım yaptığınızda, elinizde bulunan miktardan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Tasarruf etmek, paranızı geri almak isteyinceye kadar güvenli bir yere koymanız anlamına gelir. Ancak çoğu tasarruf hesabı yüksek faiz getirmez, bu nedenle bu para temelde durağan kalır. Ancak akıllı yatırımlar size daha sonra yeniden yatırım yapabileceğiniz daha sağlıklı bir getiri sağlayacaktır. Bir şeye yatırım yaptığınız zaman aynı zamanda bir miktar risk kabul edersiniz. Böylece kaybedebileceğinizden daha fazla yatırım yapmak istemezsiniz.

Girişimci Gazetesi
Yönetici / 306 Yazı / 385,3K Okunma

Girişimci Gazetesi Editör Ekibi


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST