Loading

Zor Zamanlara İlaç olabilecek 7 Öneri

İşlerimiz yolunda gitmediğinde genelleme yaparak hayatımızdaki her şeyin kötü gittiğine inanırız.

En değerli hediyelerden biri zor zamanlarda verilmiş olan iyi bir tavsiyedir. Çoğumuz böyle zamanlarda kendimizle ilgilenmeyi bırakıp kötümserliğe kapılırız. Ne kadar güçlü ve akıllı olsan da ne yapman gerektiğini bilemeyebilirsin. Aşağıdaki açıklamaların sana faydalı olmasını umut ediyoruz.

1) Durumu Kabullen, Direnme

su

İşlerimiz yolunda gitmediğinde genelleme yaparak hayatımızdaki her şeyin kötü gittiğine inanırız. Hayatımıza objektif bir bakış açısı ile yaklaşmamız güçleşir. Gerçekleri olduğu gibi kabul etmek zordur ve bu da bizim acı çekmemize neden olur. Hayatımızda dönem dönem zorluklar yaşarız ve bu zorluklarla çözüm bulmayı öğreniriz. Sorunların varlığını ne kadar çabuk kabullenirsek çözüme de o kadar yaklaşırız.

2) Kendi İçine Dön

yalniz

Hayatındaki sorunlarla ilgili bakış açını dışarıya yönlendirmek doğal bir davranıştır. Bu tavır çok doğru değildir çünkü gerçek kontrolünün dışındaki birçok farklı güçten oluşur. Doğru olan böyle zamanlarda kendi içimize dönmektir. Çünkü, sen değişirsen her şey değişir.

3) Mağdur Edebiyatı Yapma

uzgun

İnsanın kendisini mağdur gibi sunması aslında büyük bir tehlikedir. Bu kendine acımaktan çok sorumluluk almaktan kaçınmanın farklı bir yoludur. Her sorun kendiliğinden oluşmaz bir hareketin sonucudur ve bu işte parmağınız vardır. Kendini mağdurlaştırmak sadece çaresizlik duygusunu artırır ve bir çözüme ulaşmanı engeller.

4) Bakış Açını Değiştir

pencere

Olaylara farklı bakış açıları ile yaklaşmayı dene. Yaşadıklarını doğaüstü bir olaya benzetebilirsin ya da hayatın bir zorluğunu, önüne çıkan bir engel olarak görebilirsin. Burada önemli olan güçlükler içerisindeki fırsatı görebilmektir. Sen kendi düşüncelerinin ve dünyanın yaratıcısısın. Zorluklar kendi gücünü keşfetmek ve daha çok şey öğrenmek için bir fırsattır.

5) Şükret

sukretmek

Şükretmek bizi her türlü üzüntü ve depresyondan korur ve durumu aşmak için harika bir ip ucudur. Elindeki her şey için şükret, derin bir nefes al ve "Şükürler olsun" de. Zor bir durum yaşıyorsan bunun nedeni, bunu yaşamaya ihtiyacın olduğudur. Şükürler olsun dediğinde duygu durumun hemen değişmeye başlayacaktır. Sihirli bir etkiye sahiptir.

6) Evrende Her Şey Değişir 

evren

Evrende her şey dinamiktir ve sürekli değişir. İyi ya da kötü hiçbir şey sonsuza kadar sürmez. Tek yapman gereken biraz zamana bırakıp sabırla bekleyip sorunların düzene girmesini beklemektir. Odağını biraz farklı konulara dağıttıktan sonra geri döndüğünde cevapları bulmuş olacaksın.

7) Hayatta Her Şey Mümkündür

yasam

Hayatta her şeyin mümkün olduğunu kabul et. Umudunu her zaman canlı tut. Hayal kırıklıklarının umudunu kaybetmene yol açmasına engel ol. Her gün mucizelerin gerçekleştiğini unutma. Hayatımızdaki güçlükler kendimizi aşmamızı ve sürekli büyümemizi sağlar, unutma…

Girişimci Gazetesi
Yönetici / 309 Yazı / 400,2K Okunma

Girişimci Gazetesi Editör Ekibi


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST