Loading

Bigglink’ten, 200 Bin TL Hibeli TÜBİTAK 1512 Programı İçin Girişimcilere İkinci Çağrı

GOSB

TÜBİTAK’ın 200 bin TL hibe vereceğini açıkladığı girişimcilik desteklerinden Bireysel Genç Girişimcilik (BiGG) programı için, GOSB Teknopark ve İnnopark Konya TGB işbirliği ile gerçekleştirilen BiGGlink, girişimci adaylarına ikinci çağrısını duyurdu.

Girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini hayata geçirmelerine destek amacıyla TÜBİTAK tarafından başlatılan Bireysel Genç Girişimcilik (BiGG) Programı için BiGGlink’ten girişimci adaylarına yeni davet yapıldı.

Türkiye’nin her yerinden başvuruların alınacağı BiGGlink programı için hayallerine ulaşmak isteyen girişimciler, 26 Mart 2021 tarihine dek başvuru yapabilecek. Projelerin ön değerlendirmeden geçmesi halinde girişimcilere teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini hayata geçirmelerinde yardımcı olmak üzere eğitim ve mentorluklar verilecek ve TÜBİTAK BiGG panelinde başarılı olan girişimci adayları, GOSB Teknopark Kuluçka Merkezi’nde yer alabilme fırsatı da yakalayabilecekler.

Ekonomiye katkı sağlayacak iş fikirlerinin hayata geçirilmesini amaçlayan TÜBİTAK, ikinci aşama değerlendirmesinde başarı sağlayan iş planı sahiplerine ise kendi şirketlerini kurmaları ve iş fikirlerinin prototipini geliştirerek teknolojik doğrulamasını yapmaları için 200.000 TL’ye kadar gerekli finansman desteği sağlayacak.

GOSB Teknopark girişimcilerin yanında

Girişimcilik ekosisteminde ön kuluçka, kuluçka ve hızlandırma programlarını uzmanlıkla yürüten uygulayıcı kuruluşlar GOSB Teknopark ve İnnoPark Konya TGB, yaptıkları iş birliği ile eğitmen ve mentor havuzlarını BiGGlink programına başvuran tüm girişimci adaylarının erişimine açıyor.  İki kurum ayrıca ulusal ve uluslararası ölçekteki Ar-Ge ve inovasyon ekosistemi başta olmak üzere tüm iş ağına, potansiyel müşteri, hedef pazar ve yatırım kaynaklarına erişim gibi imkanları da programdaki girişimci adaylarına sunuyor.

Türkiye’nin ilk yabancı ortaklı ve üniversite bünyesinde olmayan özel teknoparkı GOSB Teknopark’ın Teknoloji Transfer Ofisi Blink de program sonunda başarılı olan girişimcilerin, GOSB Teknopark Kuluçka Merkezi’nde yer alabileceklerini açıklarken, GOSB Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Direktörü Tolga Bildirici, “Blink olarak bizler yeni fikirlere ve bu fikirlerin hayata geçip faydaya dönüşmesine önem veriyoruz. Bu doğrultuda sanayinin ihtiyaç duyacağı nitelikli fikir ve buluşları veri tabanımıza alıp hem yerel hem de uluslararası alanda hayat bulması adına değerlendiriyoruz.

Bir üniversite bünyesinde değil de organize sanayi bölgesinde kurulmuş olmamız, GOSB Teknopark’ı farklı kılıyor. Ortaklarımızdan Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye ve hatta Avrupa’da en büyük organize sanayi bölgeleri arasında yer alıyor.

Bu sayede konumumuzun avantajını kullanarak da endüstrinin ihtiyacını analiz edip, en yakın kaynaklardan çözümlerle iş birliklerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Bunun yanında, Londra’da hizmete giren ofisimiz ile de başta teknoloji olmak üzere hemen her alandaki girişimcilere hem İngiltere hem de İngiltere üzerinden farklı ülkelere iş ağı yaratabiliyoruz” diye konuştu.

Başvuru ve şartlar

*BiGG Programının ilk aşaması TÜBİTAK tarafından seçilerek yetkilendirilen BiGG Uygulayıcı Kuruluşları eliyle gerçekleştirilirken, uygulayıcı kuruluşlar TÜBİTAK adına 1. aşamayı tamamlayarak, belli bir olgunluk düzeyine gelen Ar-Ge ve İnovasyon tabanlı iş fikirlerini TÜBİTAK ile buluşturuyor.

TÜBİTAK BiGG Programına, daha önce T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. aşaması kapsamında sermaye desteği almamış olan kişiler ile başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almayan (şahıs şirketi dahil şirket hissesi olmaması) kişiler başvurabiliyor.

Herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler, yüksek lisans veya doktora öğrencileri ile lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden herhangi birini en çok 10 yıl önce almış kişiler de BiGG Programına başvurabilecek kişiler arasında.

Programa aşağıdaki alanlardan teknoloji odaklı yenilikçi iş fikirleri sunulabiliyor:

  • Akıllı Ulaşım
  • Akıllı Üretim Sistemleri
  • Enerji ve Temiz Teknolojiler
  • İletişim ve Sayısal Dönüşüm
  • Sağlık ve İyi Yaşam
  • Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme

Başvuru ve detaylar için BiGGlink.blinktto.com adresi ziyaret edilebilir.

Dilek Seferoğlu
Yönetici / 294 Yazı / 425,5K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST