Loading

Kalıpları Yıkıyoruz

afiş

12 yıldır “Bu Bir Hayal Ürünüdür!” mottosuyla yola çıkan, 2009 yılında Avrupa’nın en büyük öğrenci zirvesi ödülüne layık görülen, İTÜ’nün ilk uluslararası öğrenci zirvesi GOBI (Global Opportunities in Business and Investment), başladığı yıldan beri dünyanın dört bir yanından katılan öğrencilerle dünyadaki trendleri ve fırsatları en doğru şekilde aktarmayı amaçlayan uluslararası bir organizasyondur. En büyük amacımız üniversite öğrencilerine ve yeni mezun gençlere iş dünyasına atılmadan ilham kaynağı olabilmek, onları çeşitli fırsatlarla bir araya getirmek ve onlara fayda sağlamaktır.

13.senesinde pandemi koşulları nedeniyle online gerçekleştirilecek olan GOBI, yepyeni bir boyut kazanarak “Kalıpları Yıkıyoruz” konseptiyle ve 3 farklı alt başlığı ile herkese farklı bir bakış açısı kazandırmaya geliyor.

Bahsedilen üç başlığımız: Cinsiyet Eşitsizliği, Ütopya, İnovasyon

13.senesinde bu başlıklar eşliğinde, cinsiyet kalıplarının bulunmadığı ve çeşitli inovasyonların gerçekleştiği bir ütopya hayal ediyoruz!

  • 8 Mart Kadınlar Günü’nde gerçekleştireceğimiz panellerimizde cinsiyet eşitsizliğinin ve cinsiyet kalıplarının gereksizliği, bunların artık günümüzde bir önemi olmaması gerektiği, kadının da erkeğin de iş hayatında cinsiyetten bağımsız her alanda ve meslekte var olabileceği konuları işlenecektir.
  • 9 Mart’ta günümüzde gerçekleşen en güncel inovasyonlar konuşulacaktır.
  • 10 Mart’ta ise farklı konularda ütopyalar yaratılacak ve “Bu ütopyalar gerçek olsaydı hayatımız nasıl şekillenirdi?” şeklinde bir bakış açısıyla yaklaşılacaktır.

 

Uluslararası zirvemiz 8-9-10 Mart’ta online bir şekilde gerçekleşecektir. Etkinlikte çeşitli ülkelerden “Gobist” ismini verdiğimiz yabancı öğrenciler de bulunacak ve aynı zamanda kendilerine Türk kültürü tanıtılacaktır. Paneller gerçekleştikten sonra gün sonlarında çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.

Netleşen konuşmacılarımızdan bazıları aşağıdaki gibidir:

-RollsRoyce-Country Director -Görkem Kiriş Gümüşel “New Technologies and Innovation in Civil Aviation”

-Georg Kell- Chairman of the Board at Arabesque, Founding Director of the United Ntions Global Compact “Sustainable Intelligence”

-Myles Allen-Oxford University Climate Dynamics Board Chairman  “How To Stop Global Warming”

-Itay Talgam-Conductor, Ted Speaker, Author, Creator of the Maestro Leadership Program

 “A World Without The Music”

-Semahat S.Demir-Science Heroes Association President SWE Past Vice President and Sıddıka Demir-Founder Of Orangenkern GmbH And Managing Director SWE Past President “Advance Women, Advance Equality”

-Rayka Kumru- Sexologist&Consultant “Sexual Health Communication For Equality”

-Molly Ferril-National Geographic Explorer and Agustina Besada-National Geographic Explorer, Unplastify Co-Founder & Director, Sustainability Consultant “Breaking down gender stereotypes in demanding professions”

 

Konuşmacılar hakkında detaylı bilgi almak ve etkinlik hakkında gelişmelerden haberdar olmak için bizleri takipte kalın!

*Etkinliğimiz Sertifikalıdır.

Kayıt Olmak İçin: http://www.gobistanbul.com/kaydol.html

 

İnternet sitemiz: http://www.gobistanbul.com/

 

Instagram Hesabımız: https://www.instagram.com/gobistanbul/

Dilek Seferoğlu
Yönetici / 296 Yazı / 431,6K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST