Loading

fonbulucu.com' un Ana Şirketi Global Kitle Fonlama Platformu, 6 milyon TL Değerleme ile İlk Yatırımını Aldı

fonbulucu

fonbulucu.com' un ana şirketi Global Kitle Fonlama Platformu, 6 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı…


fonbulucu.com Kitle Fonlama Platformları, SPK’dan Lisans almadan hemen önce 6.000.000 TL değerleme ile ilk yatırımını aldı. Ülkemizde paya dayalı kitle fonlama platformu izni için SPK’ya ilk başvuran şirket olan Global Kitle Fonlama Platformu A.Ş.’nin Yatırım turuna O. Mutlu Topal, Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun, ECONiX Araştırma Analiz ve Danışmanlık A.Ş., Gürülay Akpınar, Cengiz Akpınar, Yalçın Koçak, Av. Dr. Ahmet T. Keşli, Vahit Altun, Serhat Şimşek, Ömürlü Yavuz başta olmak üzere on yedi isim katıldı.

SPK’dan izin alma sürecinin sonunda olan fonbulucu.com’un, ülkemizde de bir ilk olacak olan ve Ekim Ayında açıklayacağı ilk Paya Dayalı Kitle Fonlama Kampanyası merakla bekleniyor.

Konu hakkında bilgi veren platformun kurucusu ve Genel Müdürü Hakan Yıldız; Ülkemizde yasallaşan Paya Dayalı Kitle Fonlaması faaliyetlerini yapmak üzere ilk başvuruyu biz 14 Ağustos 2020 tarihinde yapmıştık. Bu başvurumuzun değerlendirme aşamasının sonuna geldik. Çok yakın bir zamanda lisansımızı alarak faaliyetlerimize başlamayı ümit ediyoruz. Tüm hazırlıklarımız tamam ve ilk kampanyamızda yatırımcılar için büyük bir sürpriz hazırladık. Girişimci ekosistemine en büyük katkı girişimcilerin finansmana erişmelerini ucuzlatacak ve kolaylaştıracak katkılardır. Girişimcilerimizin finansmana kolay, hızlı, düşük maliyetli ve teminatsız erişimlerinin çok önemli olduğunu artık anlamamız gerekiyor. Sistemimiz sayesinde bu erken aşama girişimlerde yatırımcı olarak yer almanın artık son derece kolay olacağını da belirten Yıldız, tamamladığımız yatırım turu bize lisans almadan hemen önce büyük bir moral ve güç vermiştir. Bu aşamada şirketimize ve kitle fonlamasının geleceğine inanan yatırımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Şimdi daha fazla çalışma zamanı. Girişimci ve Yatırımcı ekosistemi bizlerden çok şeyler bekliyor. ‘dedi.
Girişimcilere başlangıç aşamasında payları ucuz iken yatırım yapanların bu girişimlerin sonraki aşamalarda yeni yatırımlar almaları durumunda çok kazançlı çıkacakları bir sistem sunan Paya Dayalı Kitle Fonlama Sistemi, ayrıca girişimcileri finansa ulaştırırken ülke için çok önemli olan istihdamın da artmasını sağlıyor. Girişimci ekosisteminin %1-2 puan dahi büyümesinin ülke ekonomisine katkısı milyarlarca dolar oluyor.
Girişimci ve Yatırımcı olmak isteyen herkese bir de çağrı yapan fonbulucu.com ‘un Genel Müdürü Hakan Yıldız, akademisyenlerin, ekonomistlerin, finansal kuruluşların, sivil toplum kuruluşlarının, kuluçka merkezlerinin, melek yatırım ağlarının, girişim sermaye fonlarının ve kamu kuruluşlarının yani tüm ekosistemin doğrudan veya dolaylı paydaşlarını bu sistemin ülkemizde gelişmesine katkı sağlamaya davet ettiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: https://egirisim.com/2020/09/27/fonbulucunun-ana-sirketi-global-kitle-fonlama-platformu-6-milyon-tl-degerleme-ile-ilk-yatirimini-aldi/

Hakan Yıldız
Yönetici / 318 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST