Loading

Yeni Dünya Düzeninde Zengin Olmanın Yolları

Zengin olmanın bir tek yolu yoktur, bir çok yolu vardır. Zengin olan insanların yöntemleri farklı, düşünceleri aynıdır.

Yeni Dünya Düzeninin neresinde yer alacağımıza karar verelim.

Sevgili okurlarım,

Uzun bir aradan sonra tekrar sizlere kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bugün yazımda sizlere kısa, basit anlatımlı bir yazımı paylaştım. Hepimizin bildiği fakat okuya okuya daha çok farkındalık kazandığımız bir makaleyi kaleme almanın gururunu yaşıyorum. Uzun lafın kısası, hanıma seçimlerden önce sıfır km bir araç aldım. Aracı almamın asıl sebebi param erimesin. Kendime değil hanıma almamın sebebi hanım toplasan yılda 3-5 bin km yol anca yapar. Hem araba daha az yıpranır kolay satarım hem de hanımın gönlü olur. Yani bir taşla iki kuş misali... Tekrardan para yapmaya başladım ama elimdeki rakamla kısa vadeli yatırım yapmak gerçekten zor... Evet arsa vs alabilirim ama beklemek istemiyorum nihayetinde Nakit paranında açamayacağı kapı yok. Bende fırsatları kaçırmamak için sınırlı bir sermayemiz varsa güvenilir arkadaş çevresiyle ortak al-sat yaparak bu şekilde bir yatırımla kısa vadede paramızı enflasyona karşı koruyabileceğimizi hatta para kazanabileceğimizi yaşayarak gördüm. Bu tecrübelerimi siz değerli okurlarım ile paylaşmak istedim. Buyurun başlıyoruz...

Enflasyonu yüksek olan ülkelerde para biriktirerek(tasarruf ederek), paranızın değerini koruyamazsınız. Döviz, altın gibi yatırım araçlarıda paranızın değerini korumadığı gibi, paranızın değer kaybetmesine de yol açar. Zaten Türk Lirasında kalmanızda ekonomik intihar demektir.

Öncelikle uzun yıllar yaşayacağımız evi satın almamız gerekiyor. İkinci bir evi almamızda fayda var. Arsa yatırımları uzun vadede düşünülebilir. Kısa vadeli yatırımlar için ticari mallar, araç ve borsa yatırımı düşünülebilir. Faiz en son düşünülecek şeylerden biridir. En kötü yatırım aracıdır. Hiç bir şey bilmiyorsanız da, hiç yoktan iyidir. 

Paranız araç almaya veya istediğiniz arsayı almaya yetmiyorsa, güvendiğiniz arkadaşlarınızla ortak al-sat yapabilirsiniz. Bu yolla paranızı enflasyona karşı sadece korumuş olmazsanız aynı zamanda para kazanırsınız.

Makelemi sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim. Bol kazançlı bereketli günler dilerim.

Malik ÖZBEY
Standart Üye / 7 Yazı / 12,5K Okunma

1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Malik ÖZBEY, evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derece ingilizce bilmektedir. 2013 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden mezun olan Malik ÖZBEY, yine aynı yıl içerisinde Zeytin Reklam Malzemelerini kurarak ticarete atılmıştır. 2014-2016 yılları arasında İstanbul’da en genç vergi rekortmenleri arasına girmeyi başarmıştır. Yardımcı ve hayırsever kişiliğiyle Sivil Toplum kuruluşlarında kurucu, yönetici ve üye olarak görev almıştır.Ayrıcı Girişimci Gazetesi’nde de makaleleri vardır. 2016 yılı Şubat ayında, halen başında bulunduğu Kayılar Otomotiv İnşaat Reklam San. Ve Tic. Ltd. Şti. ‘ini kurarak, aynı zamanda Greenway Advertising Metarials Markası’nın temellerini atmıştır. Greenway Markası’nın fikir babası olan Malik ÖZBEY, 81 il, 900 ilçede bulunan tüm müşterilerine hizmet vermektedir. Türkiye’nin en saygın e-ticaret platformlarında Greenway Markası yer almaktadır. Ünü kısa zamanda yurtdışında da yayılmaya başlamıştır. Avrupa, Balkanlar ve Bazı Arap ülkerine ihracaat yaparak, ülkemizin bayrağını dışarıda da gururla dalgalandırmıştır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST