Loading

100.000 USD Yatırım Aldı!

Türkiye merkezli Blockchain girişimi Blok-Z, Ethereum'un kurucu ortağı Joseph Lubin'in başında bulunduğu ConsenSys'ten destek alacak.

Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys’in yatırım kolu ConsenSys Ventures, hızlandırma programı Tachyon için 10 Blockchain girişimi seçti.

ConsenSys’e göre bu 10 girişimin tümü, ünlü girişimciler, Ethereum geliştiricileri ve risk sermayedarlarıyla toplantı ve ders olanağının yanı sıra ConsenSys ağına erişim elde edebilecekler. Kuluçka çalışmaları, Berlin ve San Francisco’da gerçekleştirilecek.

Ayrıca girişimlerin her biri programın bir parçası olarak 100 bin dolar alacak.

ConsenSys Ventures’in yönetici ortağı Kavita Gupta, konuyla ilgili açıklamasında “ConsenSys ve Ethereum ekosistemlerinin desteğiyle, girişimcilerimize hem kısa hem de uzun vadede başarılı olmaları için gereken tüm imkanları sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Seçilenler arasında Türkiye’den bir girişim de var
ConsenSys’in hızlandırma programı için seçilen 10 Blockchain girişimi arasına Türkiye’den Blok-Z de girmeyi başardı.

Kendisini “Yeni nesil aracısız enerji ticareti” olarak tanımlayan Blok-Z, 2018 yılının başlarında kuruldu. Kurucu ortaklarının enerji ve yazılım sektörü başta olmak üzere 40 yılı aşkın yazılım, ürün yönetimi ve iş geliştirme deneyimlerine sahip olduğu Blok-Z, Blockchain teknolojisinin şimdi ve gelecekte ne kadar önemli olduğunun bilinci ile enerji piyasaları için Blockchain tabanlı çözümler geliştiriyor.

Girişim, geliştirmekte olduğu ilk ürünü “Ener-Z” ile enerji piyasalarındaki tüm üreticileri, tedarikçileri ve tüketicileri Blockchain tabanlı bir platformda bir araya getirmeyi amaçlıyor. Şirket bu ürünüyle aynı şebede yer alan üreticilerle tüketicileri çok daha düşük miktarlarda kayıp kaçak ve iletim bedeli ödeyerek serbest bir piyasada birbirleri ile hiçbir aracı olmaksızın enerji ticareti yapabilmelerini sağlamayı planlıyor.

Kitle fonlaması kampanyası ile ülkemizde de bilinirliği artan proje yeni başarılara yelken açmış durumda. Proje detaylarını görmek ve kampanyalarına destek vermek için https://fonbulucu.com/proje/Blok-Z/351 linkine gidebilirsiniz. Siz de üye olmak ve projenize yatırımcılar bulmak isterseniz aşağıdaki resmi tıklayıp hemen üyemiz olun.

Hakan Yıldız
Yönetici / 318 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST