Loading

Marka Değeri Nasıl Yükseltilir?

Markanı sosyal medya ve diğer internet ortamlarında sıklıkla tanıt.

Bir girişimci olarak marka değerini yükseltirken ilk dikkat etmen gereken sen ve müşterilerin arasındaki bağ olmalıdır. Çünkü bu bağ ne kadar güçlü olursa aynı oranda müşteri bağlılığının da güçlü olacağını bilmelisin. Ne kadar çok satış yapıyor olursan ol, markan için çalışmalar yapmıyorsan tüketiciler bir süre sonra markanın ismini unutacaklardır. İşte bu yüzden sana aşağıda vereceğimiz tavsiyeleri dikkate almanı öneririz…


marka

İşte Marka Değerini Yükseltmek İçin Yapman Gerekenler

- Ürün ve hizmet kalitesini sürekli geliştir.
- Marka logosu ve sloganı çok önemlidir. Eğer marka ile logo ve slogan örtüşmüyor ise onları değiştirmeyi düşün.
 
 
- Müşterilerini dinle, şikayetleri çok hızlı çözmeye odaklan, iyi bir izlenim bırakmaya çalış. Çünkü müşterilerin sana diğer yeni müşterileri getirecektir.
- Şirket içerisinde ve dışarısında söz ve davranışlarında tutarlı ol. Güvenilir olmak başarı için çok önemlidir.
 
 
- Şirket olarak kurumsal çalışmaya önem ver ve uzun vadeli vizyon üzerinde çalış.
- Marka ve şirket rakiplerini sürekli takip et ve onlardan öne çıkmak için yeni stratejiler geliştir.
 
 
- Markanı sosyal medya ve diğer internet ortamlarında sıklıkla tanıt.
- Şirketinin misyon ve vizyonunu güçlü ifadelerle belirt.
 
 
- Müşterilerle ilgili yapılmış çalışmaları incele ve uygulamaya çalış.
- Satışlarını artırmak için farklı iş modelleri üzerinde çalış.

Hakan Yıldız
Yönetici / 318 Yazı / 1,1M Okunma

1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Bir çok girişimcilik faaliyetinde bulundu ve kendi şirketlerini yönetti. 2003 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde orta düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılına kadar süren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevinin ardından Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global IT şirketine bir süre danışmanlık hizmeti verdi. Şu an finans ve enerji ticareti alanlarında iki fintech şirketi yöneten Yıldız, ülkemizdeki ilk Kitle Fonlaması platformlarından biri olan fonbulucu.com’un kurucusudur. Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine bir çok  makalesi bulunmakta olup, girişimcilik ekosistemi içerisinde fonlama ve bilgilendirmeyi görev edinen Girişimci Gazetesi, Fonbulucu Invest, Fikirler Yarışıyor, Non Stop Fund gibi bir çok platformu da yönetmektedir. Mentor, Girişimci ve Melek Yatırımcı da olan Yıldız, evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST