Loading

Senin Bir Lamborghinin Olsa Üstünü Örter miydin?

ÖZGÜR OL

Başarı, hayatta elde edilmesi zor ama çaba gösterildiğinde ulaşılmayacak bir şey de değil. Bu demek oluyor ki, kişi istediğinde başarılı ya da başarısız olabilir. Bu kişinin kendi elinde olan ve tercih edebildiği bir şey. Siz eğer başarıyı elde etmek istiyorsanız öncelikle başarıyı iç dünyanızda yaşamanız  gerekir.

Peki ''Başarıyı iç dünyamızda yaşamak ne anlama geliyor?''. Aslında bu olay kişi ile kendi iç dünyası arasında olan bir şeydir. Eğer kişi gelecekte kendini ne olarak görmek istiyorsa şimdiden kendi gelecekteki hali gibi davranmalıdır. Örneğin, gelecekte zengin bir iş insanı olmak istiyorsun. Bu zengin kişiyi olabilmen öncelikle kendini zengin bir iş insanı yerine koymalısın, içselleştirmelisin. Elbette ki hemen zengin bir iş insanı  olamayacaksın ama o kişiliği kendi içinde yaşayarak ilk adımı atabilirsin. Bunun için bir nevi kendinle empati kurmalısın ve zamanı geldiğinde sen o gelecekti sen olacaksın.Tabi ki de bunlardan önce çok çaba göstermelisin, hayallerin için gerekenleri ve bazı fedakarlıkları yapmalısın ki sen o gelecekteki sen olabilesin.

Ne olduğunu anlamadan yaşanan bir on yıla kıyasla, hedefler belirlenerek dolu dolu yaşanan bir on yıl doğal olarak daha çok tercih edilen bir şeydir.

Yazıma devam etmeden önce bireysel motivasyonunuz için size bir soru sormak istiyorum, '' Yarının ne getireceğini, yarın olmadan kim bilebilir?''. Ben genelde kendi yaşamımda üst üste gelen karmaşık durumlar karşısında kendime her zaman bu soruyu sorarım ve yarınım, geleceğim için kendi kendime bir umut ışığı belirlemiş olurum…

’’HAYAL ET’’ senin milyon dolarlık bir araban var senden bu arabanın üstünü örtmeni istiyorlar sen o arabanın üstünü örter miydin? Genelde cevabınız hayır olacak. Başarıda böyle bir şeydir, üstünün örtülmemesi gerekir. Başarıyı elde ettiğiniz zaman kendinizle gurur duyun ve başkalarıyla başarınızı paylaşın. Bunu yapmaktan çekinmeyin çünkü bu sizin çalışıp çabalayarak hak ettiğiniz bir şey.

Başarıyı sürdürebilir kılabilmek,elde ettiğiniz ritmi bozmamaktır..Uzun soluklu çalışmalar için bu önemlidir. Ritm bir kez yakalandıktan sonra sürekliliği sağlanacaktır. Fakat çark belirli bir bir hızda dönmeye başlayana kadar,sürdürebilirlik üzerine iyice düşünmek ve planlamak gerekir.


BAZI İNSANLAR BAŞARIYI HIZLA ELDE EDEBİLİR ANCAK HIZLA DA KAYBEDEBİLİRLER. SİZLERİN DE SÜREKLİ BAŞARIYI YAKALAMANIZ DİLEĞİYLE….

Fikri
Standart Üye / 2 Yazı / 2,2K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST